مربی پاکستانی: با حمایت ایران به یکی از قدرت های زورخانه ای تبدیل می شویم

تهران- ایرنا- مربی و ورزشکار رشته زورخانه‌ای از پاکستان گفت: اگر ایران و فدراسیون بین‌المللی این رشته ورزشی از ما حمایت کنند، می‌توانیم به یکی از قدرت‌های ورزش زورخانه‌ای تبدیل شویم.

«ذاکر علی خان»  در حاشیه پنجمین دوره آموزش مربیگری درجه سی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در گذشته به ایران سفر کردم و از ۲۰۰۶ در مسابقات زیادی حضور یافتم  و رقابت های داخلی زیادی را هم در پاکستان برگزار کردیم. این رشته طرفداران زیادی در پاکستان دارد و اگر بتوانیم مربیان خوبی تربیت کنیم می‌توانیم از سال‌های آینده با تیمی کامل در مسابقات زورخانه‌ای شرکت کنیم.

وی ادامه داد: این رشته از ظرفیت خوبی در پاکستان برخوردار است  که اگر حمایت شویم می‌توانیم بعد از ایران به قدرت اصلی این رشته تبدیل شویم.

مربی و ورزشکار رشته زورخانه‌ای از پاکستان گفت: با صحبتی که با وزارت ورزش پاکستان داشته‌ام آنها موافقت خود را برای در اختیار گذاشتن یک زمین برای ساختن زورخانه اعلام کرده‌اند و اگر فدراسیون بین‌المللی و ایران برای ساخت زورخانه کمک‌های لازم را داشته باشند می‌توانیم زمین این کار را از طریق وزارت ورزش پاکستان دریافت و به ساخت زورخانه اقدام کنیم.

پنجمین دوره آموزش مربیگری درجه سه ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در روزهای ۱۶ تا ۲۳ آذرماه در آکادمی فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، هندوستان، عراق، پاکستان، ترکیه، روسیه و بلاروس برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =