بارش پاییزی تردد در جاده موشمی سفلی را دشوار کرده است

یاسوج- ایرنا- بارشهای پاییزی، تردد در جاده های موشمی سفلی از توابع دهستان زیلایی را دشوار کرده است آنچنان که دهیار این روستا می گوید چهارصد دانش آموز متوسطه اول و دوم به سختی از میان گل و لای جاده یک و نیم کیلومتری ، خود را به کلاسهای درس می رسانند.

 بهنام آزاده به ایرنا گفت: یک و نیم کیلومتر از جاده دسترسی موشمی سفلی زیلایی، سالها قرار بوده آسفالت و ابنیه آن تجهیز شود اما دو بار مناقصه آن انجام شده و بنا به دلایلی این مناقصات باطل شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر و پس از بارشهای پاییزی ماشین های حمل سوخت به سختی به روستا می آیند و آرد مربوط به تعاونی نیز در روستاهای دیگری تخلیه می شود و اهالی مجبورند در گل و لای و شرایط دشوار آرد مورد نیاز خود را از روستاهای دیگر فراهم کنند.

آزاده یادآوری کرد: حدود چهارصد دانش آموز دختر و پسر از تمامی روستاهای اطراف در مقطع متوسطه اول و دوم در این روستا در حال تحصیل هستند که به دلیل شرایط نامطلوب و گل و لای موجود در جاده ها و وضعیت پل ها، حضور آنها در کلاس درس به سختی انجام می شود.

دهیار موشمی سفلی ادامه داد: دولت در سالهای اخیر اقدامات ارزشمندی در این روستا انجام داده و در سیل فروردین ماه با تلاش همه دستگاه ها پس از دو هفته راه های دسترسی  موشمی سفلی بازگشایی شد اما امیدواریم مساله آسفالت شدن جاده دسترسی به این روستا یک بار برای همیشه حل شود.

روستای موشمی سفلی مرکز دهستان زیلایی ، شهرستان بویراحمد بیش از ۱۵۰۰ نفر جمعیت دارد و در پاییز امسال بیش از ۱۶۰ میلیمتر بارندگی در این روستا ثبت شده است.

پیش از این استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست های مختلف از مدیران و مسئولان حوزه های مختلف خواسته بود که خسارات، آسیب ها، کمبودها و نیازهای سازمانها و دستگاه ها  در فروردین ماه را احصا و برای رویارویی با بارشهایی در حجم و اندازه فروردین ماه خود را آماده کنند. 

حسین کلانتری تاکید کرد: فروردین ماه امسال بارندگی ها چون پس از یک دوره خشکسالی اتفاق افتاد باعث غافلگیری برخی بخشها شد اما امسال هیچگونه کم کاری و یا غافلگیری دستگاه ها و مدیران، خصوصا در نقاطی که در فررورین ماه خسارت دیده اند ،قابل پذیرش نیست.

نام زیلایی در استان کهگیلویه و بویراحمد همواره با محرومیت عجین است اما در سالهای اخیر به لطف توجه ویژه دولت به این دهستان بخشی از محرومیتهای تاریخی آن از بین رفته است با این حال  رسیدگی به جاده دسترسی روستاها به دلیل خشکسالی های گذشته  چندان در اولویت قرار نگرفت اما پس از بارشهای فروردین ماه و کنار رفتن سایه کم آبی و خشکسالی از سر این روستاها، مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها باعث شده بار دیگر توجه به جاده های دسترسی این روستاها در اولویت مطالبه مردمان این منطقه قرار بگیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =