۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۹
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 83592918
۱ نفر

برچسب‌ها

هیچ موردی از کیک های آلوده در لرستان گزارش نشده است

خرم آباد - ایرنا - مسوول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان گفت: تاکنون هیچ موردی از کیک های آلوده به قرص در این استان گزارش نشده است.

فرشاد بازوند روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: خوشبختانه تاکنون در خصوص کیک ها وبیسکوییت های آلوده به قرص برنج هیچ گزارشی به اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان ارسال نشده واز طرفی دانشگاه علوم پزشکی استان نیز این قضیه را به طور کلی تکذیب کرده است.

وی افزود: در این راستا از طرف وزارت آموزش و پرورش نیز دستورالعملی ابلاغ نشده ودر این راستا منتظر جواب وزارتخانه هستیم.

وی با بیان اینکه بدون دریافت دستورالعمل وزارتخانه امکان هیچگونه اقدامی در استان وجود ندارد، اظهار داشت: ابلاغ به مدارس در خصوص ممنوعیت فروش کیک و بیسکوییت در مدارس باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم می شود و از طرفی شرکت های تولیدی مواد غذایی از این اقدام شاکی می شوند.

مسوول اداره سلامت آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: در راستای پیشگیری از هر گونه اتفاق احتمالی امروز بخشنامه ای به منظور احتیاط هر چه بیشتر، به مدارس جهت جلوگیری از هر گونه خرید بدون مجوز ارسال خواهد شد.

بازوند با بیان اینکه سازمان دانش آموزی مسوول خرید و عقد قرارداد با شرکت های مواد غذایی در مدارس است، بیان کرد: آموزش و پرورش مسوول نظارت بر عرضه اینگونه مواد است.

به گزارش ایرنا، به گفته مسئولان وزارت بهداشت تاکنون هیچ سندی که  تایید کند این کیک‌ها در اندازه وسیع و گسترده تولید یا توزیع شده‌اند وجود نداشته و بیشتر به نظر می‌رسد برنامه‌ای برای حاشیه‌سازی صنعت غذایی کشورمان و بازارهای صادراتی آن است.

محمد حسین عزیزی مدیرکل نظارت برفرآورده های غذایی وزارت بهداشت در این باره اعلام کرد: جاسازی قرص و کپسول در برخی کیک های برند ایرانی به صورت عمدی و پس از کارخانه انجام شده و احتمالا یک اقدام برای تشویش اذهان عمومی بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =