مه غلیظ تردد در آزادراه‌های زنجان به تبریز و قزوین را کند کرده است

زنجان – ایرنا - رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: در حال حاضر به دلیل مه غلیظ آزادراه‌های زنجان – تبریز، زنجان – قزوین و جاده‌های ترانزیت دید رانندگان کاهش یافته است و تردد به کندی صورت می‌گیرد.

محمد محمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر آزاد راه های زنجان، جاده ترانزیت زنجان – میانه و زنجان – خرمدره – ابهر پوشیده از مه غلیظ است و رانندگان دید کافی ندارند.

به گفته وی، علاوه بر این مسیرها جاده های زنجان – بیجار، زنجان – طارم، نیک پی – ماهنشان، ابهر – خدابنده و زنجان – تهم – چورزق نیز به دلیل مه غلیظ تردد با کندی مواجه و رانندگان دید کافی ندارند.

رییس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: همراه داشتن لوازم گرمایشی، تجهیزات ایمنی و زمستانی، مجهز کردن خودروها به چراغ های مه شکن الزامی است.

محمدی یادآوری کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی سامانه بارشی امروز از استان خارج می‌شود.

به گفته وی، اکیپ راهداری در ۳۰ گردنه کوهستانی و صعب العبور این استان به طور شبانه روزی برای مسافران و رانندگان عبوری از مسیرهای ارتباطی استان خدمات ارائه می دهند.
رئیس مرکز راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان گفت: کسانی که قصد سفر دارند برای اطلاع از وضعیت جاده های این استان و کشور با سامانه ۱۴۱، سایت www.۱۴۱.ir و نرم افزار موبایلی ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سفر خود را مدیریت و برنامه ریزی کنند.

محمدی افزود: هموطنان می توانند برای اطلاع از وضعیت راه های این استان با سامانه ۱۸۱۶ در تماس باشند.
 ۳۷ دستگاه نظارت تصویری و ۵۸ دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.

مسیرهای ارتباطی استان زنجان مجهز به ۲۰ دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه‌های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =