کیفیت هوای تهران همچنان برای گروه‌های حساس، ناسالم است

تهران- ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز شنبه (۲۳ آذر) با افزایش غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۱۲۰ ناسالم برای گروه های حساس( بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان) است.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ۱۲۲ برای گروه‌های حساس بود.
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۵۹ و منواکسید کربن با شاخص ۲۷ بوده است.
بر این اساس، ایستگاه‌های پارک قائم (منطقه ۱۸) با شاخص ۱۵۷، ‌سوهانک(منطقه ۱) با شاخص ۱۵۴ و دانشگاه علم و صنعت (منطقه ۴) با شاخص ۱۵۳ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
همچنین ایستگاه‌های مسعودیه(منطقه ۱۵)،دانشگاه شهید بهشتی (منطقه ۱) و پاسداران(منطقه۳) به ترتیب با شاخص های ۶۷، ۷۸ و ۷۹ کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران طی این مدت داشتند.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =