۲۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۵۷
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83592768
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مذاکرات طالبان و آمریکا به تاخیر افتاد

تهران- ایرنا- به دنبال حمله به پایگاه هوایی بگرام آمریکا، خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان روز جمعه گفت: مذاکرات آمریکا و طالبان دوباره به تعویق افتاد.  

زلمی خلیلزاد پس از حمله طالبان به مهمترین پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان در پیامی توییتری اعلام کرد که گفتگوهای صلح میان آمریکا و طالبان، موقتا به حال تعلیق در آمده است.

وی با لحنی انتقاد آمیز از عملیات طالبان به پایگاه هوایی بگرام نوشت: این عملیات منجر به کشته شدن دو تن و زخمی شدن ده‌ها غیرنظامی شده است.

نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان افزود: امروز جمعه در نشست با طالبان، در مورد حمله به بگرام که باعث کشته دو تن شد، ابراز انزجار کردم،  طالبان باید نشان بدهد که  علاقه و توانایی پاسخگویی به آرمان‌های افغان ها به صلح را دارند.  
خلیلزاد ادامه داد، ما یک توقف مختصر در مذاکرات صلح می‌کنیم تا آن‌ها (طالبان) با رهبران خود در مورد این موضوع مهم مشورت کنند.

 روز چهارشنبه گذشته درحالی که گفت و گوهای مذاکرات صلح میان آمریکا و طالبان در دوحه پایتخت قطر در جریان بود، طالبان یک عملیات انتحاری به یک مرکز درمانی در نزدیکی پایگاه نظامی آمریکا در منطقه بگرام استان پروان افغانستان انجام داد.  

وزارت کشور افغانستان به دنبال این حمله انتحاری اعلام کرد که در این رویداد ۲ غیرنظامی کشته و نزدیک به ۸۰ غیرنظامی دیگر نیز زخمی شدند.  

پیش از این نیز به دنبال کشته شدن یک سرباز آمریکایی در حملات طالبان، دونالد ترامپ طی دستوری خواستار تعلیق مذاکرات صلح افغانستان میان خلیلزاد و طالبان شده بود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =