۲۳ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۵
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83592693
۰ نفر

برچسب‌ها

بازدید خبرنگاران خارجی از رسانه های پکن

پکن-ایرنا- خبرنگاران خارجی شرکت کننده در همایش شهر و رسانه در پکن پایتخت چین در ادامه برنامه های خود از رسانه های این شهر بازدید کردند.

به گزارش ایرنا خبرنگاران شرکت کننده در همایش بین المللی شهر و رسانه از کشورهای مختلف از جمله ایران از رادیو و تلویزیون پکن، روزنامه پکن، مدرسه شیمو و شماری از مراکز دیگر رسانه ای و همچنین بخش های مالی و بانکی شهر بازدید کردند.

از دیگر فعالیت های آنها می توان به بازدید از مرکز نوآوری رسانه ایمالی چین و ایستگاه رادیویی این شهر اشاره کرد که در سال ۱۹۴۹ میلادی تاسیس شده است این بخش رسانه ای نزدیک به ۹ ساعت در روز برنامه هایی را پخش می کند.

خبرنگاران در جریان این بازدیدها از برنامه های رسانه ای و خبری مطلع شده و از نزدیک تجربیات شهر پکن را مشاهده کردند و از اتاق های خبر و مراکز ارتباطاتی و همچنین نحوه پوشش خبری بازدید کردند.

بازدیدکنندگان توانستند از مرکز رادیو و تلویزیون شهر پکن که دارای استودیوی بسیار مدرن در آسیا است ، بازدید کنند و از نزدیک با بخش های خبری ماهواره ای ، تلویزیون ماهواره ای ، بخش های هنر و ادبیات ، مستند المپیک و بسیاری از کانال های خبری، علمی و فنی و نحوه پوشش اخبار مربوط به بخش های دولتی و خدماتی و اطلاع رسانی آشنا شدند.

همچنین در حاشیه همایش شهر و رسانه در پکن سازمان های خبری شرکت کننده در این همایش، با انتشار طرح و برنامه ای اعلام کردند همکاری های متقابل را برای تولیدات رسانه ای نوین افزایش خواهند داد و برای اجرای طرح های مشترک، دید و بازدیدهای متقابل نمایندگان رسانه ها، اشتراک گذاری فناوری های رسانه ای و تقویت ساختارهای همکاری تلاش خواهند کرد.

تعمیق تبادلات و همکاری های رسانه ای،  فنی، خبری، تقویت اعتماد متقابل، استفاده از فناوری های نوین برای پوشش رسانه ای،  افزایش ارتباطات میان شهرها و افزایش مناسبات دوستانه با هدف مساعدت به رشد شهرهای بین المللی از پیشنهادهای مطرح شده در این طرح است.

تقویت تبادلات و گسترش مناسبات دوستانه، توسعه شهری با تبادل تجربیات و بر اساس اعتماد متقابل و مساعدت به رشد شهرها با هدف ایجاد جامعه بهتر بشری نیز در این طرح پیشنهاد شده است.

در این طرح همچنین بر مشارکت فزاینده، ارتباطات بیشتر شهرها و گسترش همکاری های رسانه ای و ایجاد فصل تازه در رشد و توسعه شهرها، ایجاد و افزایش همکاری های بیشتر بین سازمان های خبری و افزایش تبادلات انسانی تاکید شده است.

نمایندگان ۱۲ سازمان خبری از جمله ایرنا در صدور این طرح مشارکت فعال داشته و آن را در همایش بین المللی شهر و رسانه ۲۰۱۹ پکن به تصویب رساندند.

همایش بین المللی «شهر و رسانه» با حضور نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور از جمله ایرنا از روز سه شنبه در پکن آغاز شد.

این همایش با میزبانی شهرداری پکن و با همکاری اتحادیه خبرنگاران چین، انجمن دیپلماسی عمومی چین، اداره مطبوعات محلی و رادیو و تلویزیون پکن و با حضور نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور مختلف از جمله خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برگزار شد.

در این همایش نمایندگان رسانه های ۱۲ کشور شامل برزیل، ایران، کوبا، اتیوپی، ژاپن، لایوس، ترکیه، نپال، پاکستان، اوکراین، روسیه و ویتنام حضور داشتند.

هدف اصلی این همایش تبادل اطلاعات و تقویت همکاری های برد - برد است و برنامه ای برای رسیدن به راهکارهای نوین و جدید برای توسعه اجتماعی و شناساندن بیشتر شهر پکن به کشورهای دیگر محسوب می شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =