۲۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 83592542
۰ نفر

برچسب‌ها

 مطالبه گری مردم باید دقیق و علمی باشد

تهران - ایرنا - امام جمعه لواسانات گفت: اگر مردم مطالبه گر باشند مسئولان هم به همین شکل پاسخ می دهند، این مهم نیز نیازمند ارتقای سطح بصیرت، علم و آگاهی است.

حجت الاسلام سید سعید لواسانی در خطبه های نمازجمعه این هفته  لواسانات افزود:  برای مطالبه گری صحیح باید در گام نخست مسائل و آسیب ها و در قدم دوم راهکارهای برون رفت از آن مشکلات را شناسایی کنیم.

لواسانی خاطرنشان کرد: مثلاً مهمترین مشکل امروز کشورمان، مشکلات اقتصادی و راهکار آن رونق تولید و بسط عدالت است.

امام جمعه لواسانات تاکید کرد: اگر ما درست مطالبه گری می کردیم امروز برخی از مسئولان باید مقابل قاضی پاسخگو می بودند، پس ما هم کم کاری کرده ایم و باید بپذیریم که قصور فقط از دیگران نیست.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار بر رونق تولید است علاوه بر تسهیل گری دولت وظیفه ما مصرف کالای داخلی و وظیفه متمکنان سرمایه گذاری در عرصه تولید است، همچنین رسانه ها و ائمه جماعت مکلف هستند برای فرهنگ سازی اقدام کنند.

خطیب جمعه لواسانات با تأکید بر اهمیت امر شفافیت بویژه درباره داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: داوطلبان باید اموال و دارایی خود را اعلام کنند و متعهد شوند اگر بر اساس اصول حرکت نکردند مردم شکایت از آنها را داشته باشند، در این صورت است که ملت می توانند با آگاهی و اطمینان رأی داده و بر عملکرد نمایندگان خود نظارت داشته باشند.

امام جمعه لواسانات با بیان اینکه یکی از مشکلات اساسی ما نبود شفافیت است، تصریح کرد: چه پول هایی که برای تبلیغات انتخابات مجلس هزینه نمی شود، داوطلبان باید پاسخ دهند که این خرج کلان را از کجا می آورند.

لواسانات به مرکزیت شهر لواسان یکی از بخش های شهرستان شمیرانات در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی پایتخت واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =