مشکلات کشاورزان خسارت دیده از سیل در پلدختر باید رفع شود

خرم آباد - ایرنا - امام جمعه پلدختر گفت: رفع مشکلات کشاورزان خسارت دیده از سیل این شهرستان باید در دستور کار مسوولان قرار گیرد.

حجت الاسلام سید محسن موسوی  در خطبه های نماز جمعه اظهار داشت:مشکلات کشاورزان شهرستان سیل زده پلدختر با گذشت حدود ۹ ماه همچنان به قوت خویش باقی و هیچ نقطه روشنی در این رابطه مشاهده نمی شود.

وی افزود:آسیب های ناشی از سیل به کشاورزان پلدختر فراتر از آسیب شده ومعیشت آنها به مضیقه افتاده و نزد زن و فرزند خود شرمنده اند.  

به گفته وی روستاهای بابازید و چم مهر از توابع شهرستان پلدختر که در جریان سیل زیر آب رفتند ،۱۰۰ تا ۱۵۰ هکتار زمین های کشاورزی مردم از بین رفت و اکنون اهالی برای اندک کمکی به آنها بر اساس وعده های مسوولان در رفت و آمد هستند و از این وضعیت خسته شده اند.

حجت الاسلام موسوی یادآورشد: جبران خسارات کشاورزان آسیب دیده از سیل پلدختر مطالبه جدی مردم است که در تریبون نماز جمعه بیان می شود و خدای ناکرده از روی حب و بغض نیست بلکه موجب تقویت دستگاه های اجرایی شهرستان است.

وی بر تسریع در راه اندازی پل شهدای هفتم تیر در شهر پلدختر تاکید کرد و افزود: پل شهدای هفتم تیر پلدختر که در جریان سیل تخریب شد محل اتصال مردم به بدنه بازاراست که صد درصد روی کسب و کار کسبه تاثیر منفی گذاشته و انتظار می رود اتصال عرشه به پل سریعتر انجام گیرد.  

امام جمعه پلدختر با گرامیداشت ۲۷ آذز و یادو خاطره شهید آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت نقشه راه و امر مهمی است که امروز مورد تاکید مقام معظم رهبری است و هرکس بخواهد وحدت را خدشه دار کند یا برشایعه تفرقه دامن زند شیطان است.

حجت الاسلام موسوی افزود:حوزه و دانشگاه به عنوان ۲ مرکز تولید و توسعه علم و دانش باید با اتحاد و همفکری نیازهای علمی و فکری جامعه را تامین و آن را به ویژه در تحقق رفع مشکلات اقتصادی کشور به کار گیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =