۲۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۷
کد خبرنگار: 1823
کد خبر: 83592499
۰ نفر

برچسب‌ها

لازمه پیشرفت کشور در کنار هم بودن حوزه و دانشگاه است  

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه هر اندیشمند، متفکر و انسان آزاده ای به مراتب و موثر بودن وحدت بین دانشگاه و حوزه واقف است گفت: این دو نهاد در کنار مردم، همراه و همگام همه در خدمت معمار انقلاب، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و لازمه پیشرفت کشور وحدت آنان است.

حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز جمعه این هفته کرمان  افزود: حوزه و دانشگاه که هر دو در ایجاد و ماندگاری انقلاب سهیم هستند اگر می خواهند انقلاب را از پیچ های خطرناک عبور دهند باید با وحدت در کنار هم باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه و حوزه دو قشر اندیشمند و عالم هستند که وقتی می خواهند در علم پیشرفت کنند باید راه را برای نظرات متعدد در دو حوزه باز کنند و اندیشه هایی در خدمت اسلام و مردم در این دو مرکز عملیاتی  شود.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی تصریح کرد: این دو مرکز هر دو گفتمان علمی واحد دارند و برای ادای تکلیف در دنیای امروز نسبت به انسان و انسانیت و دستورات الهی باید بتوانند وظایف خود را انجام دهند و وحدت را حفظ کنند چرا که با در کنار هم بودن می توانند به این وظایف کامل عمل کنند.

امام جمعه کرمان در ادامه با اشاره به اینکه کسانی که در حوزه و دانشگاه تحصیل می کنند هر دو از متن این جامعه و امت واحد و هر دو تابع امامت مسلمین و رهبری جامعه هستند گفت: پیشرفت علمی کشور نیاز به این دو بال دارد و پیشرفت کشور منوط به پیشرفت در تمامی علوم خواهد بود.   

نماینده ولی فقیه در استان کرمان افزود: اگر حوزه و دانشگاه می خواهد پیشرفت متناسب با زمان را داشته باشد باید در کنار هم قرار گرفته و با حفظ وحدت به دشمن اجازه نفوذ را  در این دو واحد ندهد.

وی با بیان اینکه دشمن هر وقت فرصت پیدا کرد دانشگاه و حوزه را به خون کشیده گفت: دشمن واحد می طلبد وحدت حوزه و دانشگاه جدی باشد و طبق تصدیق پیامبر (ص) مثل یک ساختمان که هر جزئی ، جزئی دیگر را نگه می دارد باید در کنار هم باشد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی همچنین گفت: وحدت حوزه و دانشگاه در کنار مردمی که ولی نعمت ما هستند و حضور مردانه آن ها در روزهای سخت همیشه کشور را نجات داده و صفوف به هم فشرده شان اجازه به جولان دشمن نداده است.  

امام جمعه کرمان افزود: امیدوارم این وحدت و همدلی در حوزه و دانشگاه همانطور که از اول انقلاب و حتی در دهه مبارزه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت عملی اتفاق افتاددر خدمت مردم، اسلام و رهبری حفظ شده و کشور را به صاحب اصلی آن تحویل دهیم.

حجت الاسلام  علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در آخرت جناح و پول  به درد انسان نمی‌خورد و فقط تقوای الهی به داد انسان می‌رسد افزود: وعده‌های خداوند تخلف ناپذیرند و اگر در آخرت چیزی خلاف وعده خداوند رخ دهد عدل خداوند زیر سئوال خواهد رفت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =