امام جمعه ملایر: گام پنجم کاهش تعهدات برجامی برداشته شود

همدان- ایرنا- امام جمعه ملایر گفت: مسئولان باید مقاومت راهبردی را ادامه دهند و گام پنجم کاهش تعهدات برجامی را بدون توجه به نقشه و مَکر فرانسوی‌ها محکم بردارند.

حجت الاسلام محمدباقر برقراری در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: تحریم‌های آمریکا نمی‌تواند ایران را وادار به عقب‌نشینی و نشستن دوباره بر سر میز مذاکره کند.

وی تاکید کرد: در این شرایط مسئولان باید هوشیاری و مقاومت خود را حفظ کنند و بدانند که فشارهای آمریکا، تشدید تحریم‌ها و حیله و مکر فرانسوی‌ها برای این است که آمریکا از قائله‌هایی که در کشورهای همسایه ایجاد کرده، فرار کند.

امام جمعه ملایر خاطرنشان کرد: اعمال این فشارها برای این است که ایران اینستکس را بپذیرد و در مقابل پول نفت به ما غذا، دارو و تجهیزات پزشکی بدهند و از طرفی ماشه تحریم‌ها را نیز کشیده‌اند.

حجت الاسلام برقراری همچنین با اشاره به نارآرامی‌های اخیر در کشور توسط آشوبگران گفت: در این حوادث حقیقت آشوبگران و اغتشاش‌گران را در ایران و کشورهای عراق و لبنان دیدیم و هدف اصلی آنها ایجاد رعب و وحشت در بین مردم است.

وی ایجاد اغتشاش در کشورهای عراق و لبنان و اعمال فشار برای پذیرش اینستکس توسط ایران را از دیگر توطئه‌های دشمنان دانست و تاکید کرد: مسئولان و دولتمردان ما تاکنون مقاومت کرده‌اند و از این به بعد نیز باید به مقاومت خود در این زمینه ادامه دهند.

خطیب جمعه ملایر همچنین به ۲۷ آذر سالروز شهادت دکتر مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: در گام نخست انقلاب اقدامات خوبی در این حوزه انجام شد و اگر می‌خواهیم به وحدت عالمانه در این ۲ حوزه برسیم، باید گام‌های بلندتری در گام دوم انقلاب برداریم.

حجت الاسلام برقراری با اشاره به اتخاذ هفت دستورالعمل در بیانیه گام دوم انقلاب از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مخاطب اصلی این بیانیه جوانان و نسل جوان امروز است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در عرصه‌های مختلفی همچون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، سبک زندگی و دشمن شناسی موفق شویم، نسل جوان حوزه و دانشگاه می‌تواند با برداشتن گام‌های بزرگ، بیانیه گام دوم انقلاب را تحقق بخشد.

امام جمعه ملایر خواستار تشکیل دبیرخانه فعالی متشکل از دانشجویان جوان هر ۲ نهاد حوزه و دانشگاه شد و اظهار داشت: نخبگان جوان و پویای این ۲ حوزه به طور قطع می‌توانند برای تحقق گام دوم انقلاب گام‌های بلندی بردارند.

حجت الاسلام برقراری همچنین تاکید کرد: کسانی‌که در اعتراض‌ها و آشوب‌های اخیر جان خود را از دست دادند، طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب باید رأفت اسلامی در قبال آنها در سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha