آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور برگزار شد

تهران- ایرنا- بیستمین دوره آزمون دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام‌نور صبح امروز جمعه با حضور ۶۵ هزار و ۷۷۰ داوطلب در ۳۱ استان کشور و ۹۸ حوزه امتحانی برگزار شد.

این آزمون با حضور ۶۵ هزار و ۷۷۰ داوطلب در ۳۱ استان کشور و ۵ گروه امتحانی برگزار شد که از این تعداد ۵۳ درصد داوطلبان زن و ۴۷ درصد مرد بودند و بیشترین تعداد داوطلب نیز در گروه علوم انسانی است.

«محمدرضا زمانی» رییس دانشگاه پیام نور در گفت و گویی که این دانشگاه منتشر کرده است، زمان اعلام نتایج آزمون را اوایل بهمن ماه ۹۸ اعلام کرد و افزود: ۲۷ هزار پذیرفته شده در آزمون می‌توانند ترم دوم تحصیلی خود را  از بهمن ماه در این مقطع آغاز کنند.

وی درباره تعدد دانش‌آموختگان بیکار تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور گفت: تمهیداتی برای اشتغال‌زایی دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی و مهارت آموزی دانشجویان دانشگاه پیام‌نور از سال قبل در نظر گرفته شده است. بر همین اساس دفاتر مهارت آموزی در بخش‌های مختلف با کانون عالی کارفرمایان که یک بخش خصوصی است در ۳۱ استان کشور فعال شده و دانشجویان علاقه‌مند می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

رییس دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه تعداد دانشجویان و دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی‌ یک شاخص مهم در پیشرفت نیروی انسانی کشوراست، ‌تصریح کرد: برای آنکه این نیروی انسانی در بخش‌های مورد نیاز کشور تربیت شوند، شورای ساماندهی آمایش وزارت علوم تحقیقات و فناوری در مورد رشته‌های مورد نیاز حال و آینده کشور فعالیت می‌کنند.

زمانی خاطرنشان کرد: نیاز کشور به نیروی متخصص در بسیاری از رشته‌ها به حد اشباع رسیده است و بنابراین باید این ظرفیت به سمتی هدایت شود که کشور به آن نیاز دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش