حضور هوشیارانه مردم مقدمه انتخاب نماینده اصلح است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: باید مردم از هم اکنون با هوشیاری، افراد صالح را برای انتخاب در روز دوم اسفند شناسایی کنند زیرا حضور افراد اصلح در مجلس شورای اسلامی، کشور را به سمت اعتلا سوق می دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته ارومیه افزود: برگزاری پرشور انتخابات در اولویت است که در کنار آن، انتخاب افراد اصلح بسیار مهم خواهد بود.

وی اضافه کرد: افراد ثبت‌نام کننده اگر تشخیص بدهند که موقعیت برای حضور آنها مناسب نیست، جرات داشته و صحنه را ترک کنند.

وی با اشاره به لزوم توزیع عادلانه امکانات در نقاط مختلف کشور و آذربایجان غربی بیان کرد: رعایت نکردن این اصل مهم، زیبنده مسوولان و  کشور اسلامی نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی همچنین بر ضرورت توزیع مناسب امکانات در شهر ارومیه و خودداری از تبعیض در این خصوص تاکید کرد و افزود: تقسیم شهر به ٢ قسمت، کار غلطی است و باید با همه شهروندان به صورت عادلانه برخورد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی با گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه، ادامه داد: باید این ٢ نهاد علمی و موثر در کنار هم در مسیر اهداف انقلاب اسلامی حرکت کنند.

وی اظهار داشت: در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب،اساتید حوزه و دانشگاه بیشترین اثر را داشته و باید میدان‌دار باشند.

وی یکی از جذاب ترین نعمت های الهی را نماز دانست و بیان کرد: وقتی انسان با نماز به ارتباط با خداوند متعال می‌پردازد، نظر خداوند متعال بر این بنده است و سایه رحمت خداوند فرد را احاطه می‌کند.

امام جمعه ارومیه اضافه کرد: کسانی که نماز نمی‌خوانند واقعا بیچاره و بدبخت بوده و از این لذت خداوندی بی‌بهره هستند.

وی با اشاره به ثواب نماز جماعت نیز گفت: اگر تمام درختان دنیا مداد شوند و تمام ملائک جمع شوند، نمی‌توانند ثواب یک رکعت نماز جماعت را بنویسند و این گونه نماز هدیه خداوند متعال بر بندگان است.

وی لزوم توجه به حضور در  نمازهای جماعت و جمعه را یادآوری کرد و افزود: مدیران و مسوولان استانی در نمازهای جماعت و جمعه شرکت کرده و در صف اول باشند تا مردم نیز از آنها الگوبرداری کنند.

نماز جمعه این هفته ارومیه به امامت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی و با حضور پرشور مردم و مسوولان در مصلای امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.

در حاشیه نماز جمعه این هفته میز خدمت دادگستری و نیروی انتظامی آذربایجان‌غربی پاسخگوی سوالات نمازگزاران بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =