۲۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۸
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83592429
۰ نفر

برچسب‌ها

شهروندان در حل مشکل آنفلوانزا همکاری کنند

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: شهروندان توصیه‌ها و نکات لازم در خصوص جلوگیری از شیوع آنفلوانزا را جدی بگیرند تا به این وسیله سلامت جامعه تضمین شود.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهاباد افزود: مردم در مکان‌های عمومی و فضاهای بسته موارد بهداشتی را رعایت کنند تا زمینه کاهش و کنترل این بیماری که باعث فوت شماری از هموطنان شده، فراهم شود.

وی با بیان اینکه تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی نسبت به روزهای گذشته کمتر شده است، ادامه داد: وزارت بهداشت نیز باید از تجربه این بیماری برای سال آینده استفاده کرده و برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های مشابه برنامه‌ریزی دقیقی را اتخاذ کند.

وی نقش رسانه را در پیشگیری از بیماری‌ها بسیار مهم دانست و گفت: رسانه‌ها نیز در این زمینه نقش مهمی دارند و باید بدون هیچگونه ایجاد التهاب در جامعه نسبت به آمادگی جامعه و ارایه آموزش‌های لازم به مردم اقدام کنند.

«ماموستا امامی» به نقش والدین در تربیت صحیح فرزندان اشاره کرد و گفت: با توجه به تبعات منفی حضور در فضای مجازی و تهاجم فرهنگی غرب، ترویج فرهنگ و مکارم اخلاقی نیازمند نظارت و مراقبت بیشتر از سوی والدین است.

امام جمعه مهاباد اظهار داشت: در زمان حاضر کودکان رابطه عمیقی با تکنولوژی دارند و اغلب وقت خود را در فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای سپری می‌کنند که بر روحیه و اخلاق آنان در جامعه تاثیر منفی دارد.

آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که سبب ضعف و ناخوشی کامل در فرد شده و آن را نزد سالخوردگان و افراد مبتلا به ناراحتی‌های مزمن، قلبی و عروقی ‌باید جدی تلقی کرد.

علائم این بیماری معمولا یک تا چهار روز پس از ورود ویروس به بدن تظاهر می‌یابد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =