امام جمعه موقت رشت: با انتخاب شایسته ها از آزمون انتخابات مجلس سربلند بیرون آییم

رشت - ایرنا - امام جمعه موقت رشت گفت : ملت ما باید در انتخابات مجلس افراد لایق و شایسته را انتخاب کنند تا در نهایت از این آزمون هم سربلند بیرون آییم.

حجت الاسلام احمد طیبی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت اظهار داشت: باید ملت ما هوشیارانه و پرشور همچون گذشته در این انتخابات هم حضور یابند تا افراد لایق و شایسته ترین را انتخاب کنند زیرا  با ورود افراد شایسته تر ، به طور حتم مردم و جامعه از آن منتفع می شوندهمانطور که اگر کسی شایستگی نداشته و انتخاب شود ، به طور حتم اولین ضربه ناشی از این انتخاب نادرست را نیز مردم آن منطقه خواهند خورد.

 وی اظهار کرد : در صورت انتخاب نادرست در نهایت کل جامعه متضرر می شود چون افراد نالایق جای افراد شایسته را می گیرند و در اولین فرصت نیز به دشمن لبخند می زنند.

وی ادامه داد: افرادی هم که با فکر ریاست طلبی وارد عرصه انتخابات شوند یکی از مهمترین دلیل آن بی تقوایی است چون هدف باید خدمت به مردم باشد .

 وی تصریح کرد : همچنین مردم باید در مقابل افرادی که صلاحیت آنان تایید نمی شود و یا رای نمی آورند و برای رسیدن به صندلی نمایندگی مجلس خود را به آب و آتش می زنند هم هوشیار باشند و به این افراد رای ندهند.

وی در ادامه خطبه ها با اشاره به پخش سریالی از شبکه سوم سیما با عنوان "وارش" گفت : این سریال درحال پخش مورد اعتراض مردم بافرهنگ و فهیم گیلان قرار گرفته و این اعتراض نیز به گوش مسئولان صدا و سیما رسیده و به طور حتم آنان در ادامه پخش این سریال تمامی شرایط را درنظر گرفته تا به قوم و یا مردم استانی توهین نشود.

امام جمعه موقت رشت اضافه کرد: این سریال در گیلان ساخته شده و با اینکه این استان از غنای فرهنگی و تاریخی برخوردار است اما متاسفانه در این سریال نه تنها نادیده گرفته شده بلکه خدشه ای نیز در فرهنگ مردم گیلان وارد کرده که به طور قطع عمدی نبوده است.

حجت الاسلام طیبی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص مردم و تاریخ گیلان مبنی بر اینکه گیلانی ها افتخار پرچمداری تفکر و محبت اهل بیت

(ع) را دارندو تشیع ملت ایران، مدیون گیلانیان است ، اظهار کرد : در این راستا نیز تهیه کنندگان و کارگردانان فیلم ها و سریال نیز باید این سخنان را سرلوحه خود قرار دهند.

 وی ابراز امیدواری کرد : مسئولان صدا و سیما با گنجاندن فرهنگ ناب گیلان در ادامه این سریال تا حدی این مباحث ناخوشایند را کمرنگ کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان با اشاره به روز پیوند حوزه و دانشگاه گفت: این دو نهاد علمی در ایجاد انقلاب و محتوای اسلامی و تثبیت آن نقش به سزایی داشته و همیشه کنار هم بوده اند و در این برهه نیز باید وحدت حوزه و دانشگاه مطلوب تر شود که در این  راستا توصیه می شود دبیرخانه ای با حضور اساتید این دو بخش تشکیل تا وحدت بیشتری را در بین حوزه و دانشگاه شاهد باشیم.

امام جمعه موقت رشت در ادامه به طرح اینستکس اشاره کرد و افزود : با توجه به شیطنت های کشورها اروپایی در قضیه اینستکس،درخواست مردم غیور ایران از مسئولان و دولت آن است تا با قدرت در این بخش نیز گام بردارند و عزت ملت را درنظر بگیرند چون دشمن در موقعیتی نیست که شرط و شروط گذاشته و برای ما خط و نشان بکشد.  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha