۲۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83592406
۰ نفر

برچسب‌ها

بهای نفت در بازارهای جهان افزایش یافت

تهران – ایرنا – بهای نفت در بازارهای جهانی به دنبال قوت گرفتن توافق تجاری میان آمریکا و چین به بالاترین قیمت در سه ماه گذشته رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بهای نفت برنت دریای شمال با ۴۷ سنت افزایش، به ۶۴.۶۷ دلار در هربشکه رسید که بالاترین قیمت از ۲۳ سپتامبر گذشته است.

همچنین بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت نیز با ۳۴ سنت افزایش به ۵۹.۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

ادوارد مویا تحلیلگر ارشد بازار نفت در  شرکت تجاری اواندا گفت: این  افزایش قیمت به خاطر چراغ سبز ترامپ برای امضای توافق تجاری با چین است که برای درخواست جهانی نفت مثبت خواهد بود.

مارگارت یانگ تحلیلگر بازار سرمایه در «سی. ام. سی مارکتز» گفت: کاهش ارزش دلار پس از جهش قیمت پوند باعث تقویت قیمت مواد اولیه می شود.

هم زمان با پیروزی حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون در انتخابات سراسری انگلیس، ارزش پوند در مقابل یورو و دلار در بازارهای مبادلات ارزی به بالاترین حد در یک سال و نیم گذشته رسید.

پیش از این نیز اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهای تولید و صادرکننده نفت غیر اوپک (اوپک پلاس) ابتدای سال جاری توافق کردند، برای ایجاد تعادل در بازار و افزایش قیمت نفت، مجموع تولید خود را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

تولیدکنندگان نفت به رهبری عربستان و روسیه توافق کرده‌اند که فقط در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ تولید نفت خام خود را به میزان ۵۰۰ هزار بشکه بیشتر در روز کاهش دهند. این توافق فقط تا ماه مارس (اسفند) و سه ماه اول سال ۲۰۲۰ اجرا می‌شود و برای بعد از پایان این دوره، هیچ توافقی صورت نگرفته است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =