۲۲ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2233
کد خبر: 83592390
۰ نفر

برچسب‌ها

رزمایش ۳۶ ساعته بسیجیان صومعه سرا مقابله با حوادث

رشت -ایرنا - بسیجیان گردان بیت المقدس صومعه سرا طی رزمایش ۳۶ساعته مقابله با انواع حوادث طبیعی و غیر طبیعی و مقابله با اغتشاشات ودفاع ازکوی وبرزن را تمرین می کنند.

فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا در محل اجرای مرحله رزمایش در پارک شهدا گوراب زرمیخ گفت : تقویت روز افزون آمادگی‌های جسمانی، دفاعی، توان رزمی و بصیرتی بسیجیان از مهمترین برنامه‌های سپاه صومعه‌سرا به شمار می‌رود.

سرهنگ سیدحسن حسینی افزود:همایش و رزمایش ۳۶ ساعته گردان بیت‌المقدس در سه مرحله  ۲۱ و ۲۸ آذرماه و۵ دیماه با عنوان نجات و مردم یاری، دفاع آبی و خاکی و مقابله با اغتشاشات و ناآرامی در شهرستان صومعه‌سرا برگزار می شود.
وی افزود : حضور مردم به ویژه بسیجیان همیشه در صحنه هیچگاه فرصت عملی کردن تهدیدات دشمنان را در کشور نداده است.
وی  ادامه داد : در این رزمایش فرض بر این بود که حوادث طبیعی چون سیل مناطق مسکونی این شهرستان را در برگرفته است که  پس از سیلاب فرضی بسیجیان امدادگر وارد صحنه شده و به یاری آسیب‌دیدگان حادثه شتافتند.

وی با اشاره به اینکه زلزله و آتش سوزی ازدیگر حوادث این رزمایش بود، اظهار داشت : بسیجیان علاوه بر اطفای حریق و آواربرداری نجات امدادی مصدومین را تمرین کردند.
فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا نحوه عمل بسیجیان در این رزمایش بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود : اهداف رزمایش که آموزش کلیات امداد و نجات، مردم‌یاری و کسب مهارت‌های لازم و افزایش توان رزمی بود،  حاصل گردید.
شهرستان صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha