اطلاعیه هفت بندی فدراسیون فوتبال درباره قرارداد ویلموتس

تهران- ایرنا- فدراسیون فوتبال روز جمعه در اطلاعیه هفت بندی توضیحاتی درباره قرارداد «مارک ویلموتس» سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ارائه کرد.

در بند نخست این اطلاعیه آمده است که کل دستمزد کادر مربیان خارجی تیم ملی چه در زمان «کارلوس کی روش» و چه ویلموتس از محل عواید فدراسیون جهانی فوتبال- فیفا که جهت توسعه فوتبال واریز می‌شود، پرداخت شده است و ارتباطی با منابع داخلی نداشته و ندارد. در موضوع قرارداد اخیر هم همانطور که بارها اعلام شد با توجه به تحریم‌های ظالمانه و مشکل انتقال پول از حساب فیفا با تایید ستاد تحریم استقراض انجام گرفته است.
دوم، برای اولین بار در قراردادهای مشابه با ویلموتس غرامت فسخ قرارداد صرفا سه ماه حقوق ماهیانه توسط طرفین تعیین شد که این موضوع در حال مذاکره است. لذا تفسیرهای صورت گرفته از این موضوع و مبالغ طرح شده در سطح افکار عمومی کذب محض است.

سوم- ویلموتس، که جامعه فوتبال او را معمار نسل طلایی فوتبال بلژیک می‌دانند، با حضور در ۴ جام جهانی در آخرین رتبه‌بندی فدراسیون تاریخ و آمار در رتبه نوزدهم بهترین مربیان جهان قرار گرفت.

چهارم- نتایج اخذ شده دور از انتظار و مشکلات مربوط به انتقال وجه از دلایل عمده قطع همکاری بوده و در نهایت به جهت هدف‌گذاری اولیه در صعود تیم ملی به عنوان تیم نخست گروه انجام گرفت. بی‌شک، منافع ورزش و فوتبال کشورمان در این تصمیم مورد تاکید بوده و موضوع جابجایی هرگز رزومه و توانایی های یک مربی را زیر سوال نمی‌برد.

پنجم- اصل قرارداد به تاریخ ۲۱ آذر سال ۹۸ برای ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و حراست وزارت ورزش و جوانان ارسال شده است.

ششم- در قرارداد منعقده و برخلاف قرارداد مشابه قبلی، فدراسیون مالیات نمی‌پردازد.

هفتم- با توجه به مصوبه هیات رییسه فدراسیون فوتبال، شایسته است افرادی که در روزهای اخیر و در هر جایگاهی اطلاعات نادرست در این باره به افکار عمومی ارائه دادند و در رسانه ملی مبلغ قرارداد را ۳ میلیون دلار و خسارت آن را ۳ میلیون دلار عنوان کردند، از رفتار غیر حرفه‌ای خود به صورت رسمی از مردم پوزش بطلبند.

«مارک ویلموتس» قبل از دیدار با عراق در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرارداد خود را فسخ کرد که رییس فدراسیون درخصوص سرمربی بعدی تیم ملی گفت: به زودی اعلام خواهد شد و ما در مجموع دو سه ماه دیگر باید اردو تشکیل دهیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =