توجه به توان داخلی راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی است

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: دشمن، امروز اقتصاد کشور را هدف قرار داده تا طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تنها راه برون رفت از مشکلات، ‌اقتصاد مقاومتی و توجه به توان داخلی محسوب شود.

«سعید محمد» پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته (۲۲ آذرماه) تهران در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) افزود: بیست و سوم آذرماه ۱۳۶۸ براساس اصل ۴۷ قانون اساسی و باتوجه به تجربه هشت سال دفاع مقدس و با همت جوانان با دانش انقلابی، قرارگاه خاتم الانبیاء تاسیس شد.

وی گفت: این قرارگاه در سه دهه فعالیت خود با استفاده از نیروی جوان انقلابی، ‌شرکت‌های خصوصی و تعامل نزدیک با دولت‌ها اقدامات موثری در توسعه زیر ساخت‌ها کشور و قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی انجام داده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با تاکید بر اینکه دشمن نقطه ضعف کشور که اقتصاد است، شناسایی کرده، افزود: در این زمان همه می‌دانیم که اقتصاد کشور مریض است و به رغم اینکه کشور از منابع انرژی، نفت و گاز در سطح بالای جهانی برخوردار است، ولی به دلیل عدم مدیریت صحیح از این منابع، ‌به خوبی استفاده نکرده تا اکنون در شرایط حاد اقتصادی قرار بگیرد.

این مقام مسوول ادامه داد: اینکه درمان اقتصاد را در غرب جستجو کنیم کاملا اشتباه است و طبق فرمایش مقام معظم رهبری نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی در داخل کشور است. زیرا وقتی دشمن فروش نفت را تحریم می‌کند و کشور دچار بحران می‌شود،  به دلیل عدم توجه به صنایع پالایشگاهی و پتروپالایشگاهی بوده که سال‌ها مورد غفلت قرار گرفته است.

محمد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز اظهار داشت:  قطع وابستگی از غرب و جلوگیری از شرطی شدن اقتصاد و بهره بردن از توانمندی های داخلی و استعداد جوان‌های پرشور انقلابی توصیه رهبری برای علاج وضعیت اقتصادی است.

وی به ذکر مثالی از ذخایر معدنی کشور نیز گفت: کشور ما با یک درصد جمعیت جهان، ۷ درصد از ذخایر معدنی جهان را نیز درخود جای داده است تا جز ۱۰ کشور غنی از ذخایر معدنی قراربگیرد. برهمین اساس طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب باید در این زمان صنایع معدنی بار تحریم نفتی را به دوش بکشند تا هم با بحران اقتصادی مبارزه کند و هم سبب ارزآوری شود.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء با موضوع رسیدن به پروژه "آب پایدار" اشاره کرد و گفت:‌به رغم همجواری با آبهای آزاد، استان‌های ساحلی از کم آبی رنج می‌برند. اما کشورهای حاشیه خلیج فارس روزانه ۳۰ میلیون لیتر از از آبهای آزاد برداشت دارند و سهم ایران از این منابع فقط ۵۰۰ هزار لیتر در روز است.

محمد تصریح کرد: محرومیت زدایی، اجرایی طرح‌ها فرهنگی و اجتماعی در کشور در کنار کمک به مردم در بلایای طبیعی سبب شده تا رهبر معظم انقلاب قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را بازوی اجرایی دولت بنامد. همچنین در هر زمان که کشور با تهدیدی مواجه شود، قرارگاه خاتم الانبیاء رسالت خود می‌داند که نقش آفرینی کند.
وی ادامه داد:‌استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا به دلیل قدرت جمهوری اسلامی ایران دیگر صحبت از درگیری نظامی نمی‌کند. ولی اتاق جنگ دشمن، ‌ بخش اقتصاد کشور را هدف قرار داده تا معیشت مردم دچار مشکل شود. از طرفی آنها به خیال باطل خود می خواهند با ایجاد مشکلات اقتصادی، قشرهای مختلف کشور را مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار دهند. ولی غافل از اینکه این مردم دل به رهبر خود سپردند تا زمانی که صحبت از امنیت کشور می‌شود، ‌ مردم صف خود را از دشمنان نظام جدا کنند.

وی به برخی از فعالیت های قرارگاه خاتم الانبیاء که منجر به خودکفایی در صنایع و بخش‌های مختلف شده است اشاره کرد و گفت: تولید بنزین و گازوئیل با احداث پالایشگاه خلیج فارس در بندرعباس، تولید ۱۵۰ میلیون متر مکعب در روز گاز شیرین با احداث ۶ فاز در پارس جنوبی، احداث بیش از ۱۱ هزار کیلومتر خطوط انتقال، آب، ‌نفت و گاز، احداث ۶۲ سد با ۵۰ درصد حجم مخزن آب کل کشور، احداث ۸۰۰  کیلومتر آزادراه و یک هزار کیلومتر راه آهن، همکاری نزدیک در صنایع مس و فولاد، اقدام‌های موثر در توسعه شبکه فیبر نوری در کشور، توانمندی در ساخت انواع شناور و کشتی و توسعه بنادر و فرودگاه های کشور بخشی از افتخارات قرارگاه خاتم الانبیاء است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =