برنامه روز پنجم دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اعلام شد

تهران- ایرنا- ۳۴ فیلم مستند در ۶ سالن پردیس سینمایی چارسو در پنجمین روز از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت روی پرده می‌روند.

در پنجمین روز از دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت پنجشنبه (۲۲ آذرماه) آثاری چون  «لِسِک» ساخته محمدرضا وطن دوست، «چند نفر از ما» ساخته هادی معصوم دوست و «چی دا» ساخته محسن کولیوندی سانس ۱۴، «روابط خانوادگی» ساخته ناصر ضمیری سانس ۱۶، «مادرم ملکه» ساخته علی زمانی عصمتی سانس ۱۸، «پرسپولیس- شیکاگو» ساخته اُرُد عطارپور و «باد» ساخته حمید جعفری سانس۲۰ در بخش مسابقه ملی و «ملاقات با گورباچف» ساخته ورنر هرتزوگ، آندره سینگر از انگلستان، آمریکا، آلمان در بخش نمایش های ویژه سانس در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند.

کارگاه‌ تخصصی پیچینگ از ساعت ۱۴ تا ۱۸ در سالن شماره دو پردیس برگزار می‌شود. مراسم رونمایی از کتاب فیلم مستند «دو رگه(فیلم‌های هیبرید)» با حضور نویسنده، احمد ضابطی جهرمی و محمد تهامی نژاد هم ساعت ۱۸ در همین سالن برگزار می شود. برنامه نمایش فیلم‌های این سالن هم به این شرح است: «سالک فکرت» به کارگردانی بیژن شکرریز در بخش خارج از مسابقه سانس ۲۰ روی پرده می‌روند.
«کریس سوئیسی» به کارگردانی آنیا کافمل از سوئیس، کرواسی، آلمان، فنلاند در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای آلمانی‌زبان سانس ۱۴،   «لولو: مروارید بوکسور» به ساخته آسیموی جان بیبوگامبا از تانزانیا، «رؤیای لئوکادیا» به کارگردانی کریژتوف نوویسکی از لهستان و «ساعت شلوغی» به ساخته لوسیانا کپلن از مکزیک در بخش مسابقه بین‌الملل سانس ۱۶، «فرشته ها از جنس نورند» به کارگردانی جیمز لانگلی از آمریکا، دانمارک، نروژ در بخش بین الملل سانس۱۸، «فریدکین بدون ممیزی» به ساخته فرانچسکو زیپل از ایتالیا در بخش پرتره سانس۲۰، «افسانه پادشاه نازیبا» به کارگردانی حسین تباک از آلمان، اتریش در بخش جشنواره مستند تسالونیکی یونان سانس ۲۲ نمایش داده می‌شوند.
برنامه سالن شماره ۴ نیز به این شرح است: «اصول بازی» به کارگردانی صادق داوری فر، «وَرس» به کارگردانی جواد وطنی، «آواز جغد کوچک» به کارگردانی مهدی نورمحمدی، «تاریخ صدور» به کارگردانی مجید عزیزی، «آنام» به کارگردانی مریم حق پناه، «تخت سلیمان» به کارگردانی پژمان مظاهری پور و «شهسوار [جهان پهلوان تختی] » به کارگردانی علی شاه محمدی به ترتیب در سانس های۱۴ تا ۲۲ در بخش مسابقه ملی در سالن شماره چهار پردیس سینمایی چارسو روی پرده می‌روند.
«به سوی آزادی» به کارگردانی مجید جعفری، مسعود جعفری جوزانی و «آن روزها» ساخته بیژن سالیانی و ژان کرایلین در بخش مستندهای انقلاب اسلامی کار خود را آغاز می کند. «گالین» به کارگردانی عزت الله پروازه، «کیمیای خاک» ساخته یونس مقدم و «فولاد خوزستان» به کارگردانی منوچهر مشیری در بخش فیلم های مستند معدن و صنایع معدنی ایران، «متولد آذر» ساخته سیدرضا حسینی، «چشم به راه» به کارگردانی علی محمد خانیکی، مجتبی احسانی و «جان» ساخته امیرحسین نوروزی در بخش جایزه شهید آوینی و «بعضی از این روزها» به کارگردانی وینسنت فورستر از انگلستان و «از موسیقی تا سکوت» ساخته فرشید اخلاقی از استرالیا در بخش نمایش های ویژه از ساعت ۱۶ تا ۲۲ در سالن شماره پنج روی پرده می‌روند.
در سالن شماره ۶ هم مستندهای «اهل آب» ساخته آزاده بی زارگیتی و «خور بر کرانه کویر نمک» ساخته مهدی باقری در سانس ۱۴، «حافظ و گوته» ساخته فرشاد فرشته حکمت در سانس ۱۶، «بهارستان، خانه ی ملت» ساخته بابک بهداد در سانس ۱۸ و «فریاد رو به باد» ساخته سیاوش جمالی، عطا مهراد و «بزک» ساخته شیوا سنجری در سانس۲۰ در بخش ملی نمایش داده خواهند شد.
دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری سید محمد مهدی طباطبائی نژاد در پردیس سینمایی چارسو برگزارمی شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =