اردن و فلسطین راه‌های مقابله با رژیم صهیونیستی را بررسی کردند

تهران - ایرنا - اردن و تشکیلات خودگردان فلسطین راه‌های مقابله با اقدام های یکجانبه رژیم صهیونیستی را که مانع طرح تشکیل دو کشور به شمار می رود و تلاش های صلح فراگیر را تهدید می کند، بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی از امان، ایمن الصفدی وزیر امور خارجه اردن به دیدارش با صائب عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) اشاره کرد و گفت: در این دیدار همکاری‌های مشترک برای مقابله با اقدام های یکجانبه اسرائیل را بررسی کردیم،  اقداماتی که هدف آن تغییر حقایق موجود است و به ویژه در صورت عملی شدن تصمیم تل آویو به ضمیمه کردن منطقه غور اردن و شمال بحرالمیت واقع در سرزمین های اشغالی فلسطین، این اقدام به منزله اعلان قتل راه حل تشکیل دو کشور و خاتمه  چند دهه روند صلح خواهد بود.

وی افزود: باید تلاش های خود را برای تشریح خطرناک بودن اقدام های اسرائیل و به منظور آغاز یک تحرک سازنده بین المللی که باعث نجات صلح می شود، بیشتر کنیم.

وزیر خارجه اردن اظهار داشت: ما همچنین روی افزایش همکاری های مشترک با جامعه جهانی برای تشریح خطر مربوط به اقدام های یکجانبه اسرائیل توافق کردیم.

عریقات دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین هم نسبت به پیامدهای مربوط به قانون شکنی های بی سابقه اسرائیل در تعرض به قدس شریف و مقدسات آن شامل تخریب خانه ها، بازداشت فلسطینیان، گسترش شهرک سازی ها و پاکسازی نژادی هشدار داد.

وی گفت: این تهاجمی بی سابقه است و ما میزان تنش موجود در روابط اردن و اسرائیل را به طور کامل درک می کنیم.

عریقات خاطرنشان کرد که باید برابر حمایت بی سابقه دولت آمریکا از اسرائیل، با تمسک به قانون بین الملل، مشروعیت بین المللی و اصل تشکیل دو کشور در مرزهای ۱۹۶۷به عنوان موضع مورد حمایت جهانی ایستادگی کرد.

نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی ۱۹ شهریور اعلام کرده بود، در صورت پیروزی در انتخابات ۲۶ شهریور و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به اسرائیل ملحق می‌کند.

وی با بیان این که طرح معامله قرن آمریکا چند روز پس از انتخابات این رژیم رونمایی می‌شود، ادامه داد: در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله مناطق غور اردن" و شمال "بحر المیت" به اسرائیل ملحق می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =