سفیر ایران با قائم مقام وزیر میراث و فرهنگ عمان دیدار کرد

تهران - ایرنا - حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران پنجشنبه شب با شیخ حمد بن هلال المعمری قائم مقام وزیر میراث و فرهنگ عمان دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار که سیدعلی موسوی زاده رایزن فرهنگی ایران نیز حضور داشت، دو طرف درباره مناسبات فرهنگی دوجانبه و فعالیت‌های مشترک رایزنی کردند.

حجت الاسلام و المسلمین نوری شاهرودی در این دیدار با اشاره به روابط حسنه و تاریخی دو کشور، برگزاری فعالیت‌های مشترک و توسعه مناسبات فرهنگی در کنار گسترش همکاری‌های دوجانبه را ضروری دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد که همکاری‌های فرهنگی نیز در کنار روابط سیاسی و اقتصادی گسترش یابد.
سفیر ایران ضمن برشماری سابقه ایران در مرمت، حفظ و بهره برداری از آثار تاریخی، اعلام کرد که کشورمان آمادگی دارد در زمینه میراث تاریخی، تجارب و توانایی‌هایش را در اختیار کشور عمان قرار دهد.

قائم مقام وزیر میراث و فرهنگ سلطنت عمان نیز با استقبال از توسعه مناسبات فرهنگی در کنار روابط سیاسی و تاریخی دو کشور، خاطر نشان ساخت: دو کشور و دو ملت عمان و ایران روابط تاریخی و دیرینه عمیقی دارند و برای توسعه مناسبات لازم است از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد.
بن هلال المعمری افزود: سلطنت عمان از هرگونه فعالیتی که بتواند موجب توسعه روابط دو کشور شود، استقبال می‌کند.

در این دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به حضور دو کشور در فعالیت‌های فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که برگزاری هفته‌های فرهنگی بر اساس برنامه همکاری فرهنگی و هنری دو کشور در دستور کار وزارت‌خانه‌های مربوطه قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =