روایت رسانه ها از مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری الجزایر

تهران- ایرنا- شبکه خبری اسکای نیوز به نقل از مقام های الجزایری میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را بالا توصیف کرد.

به گزارش پنجشنبه شب اسکای نیوز، رای گیری در حالی است که الجزیره، پایتخت امروز (پنجشنبه) شاهد تظاهرات در اعتراض به انتخاباتی است که برخی تظاهرکنندگان می گویند در شرایط نامناسب برگزار شده است.

با این حال کمیته مستقل انتخابات، میزان مشارکت مردم را تا ساعت ۱۴به وقت گرینویچ، حدود ۲۱ درصد اعلام کرد.

میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ در پایان زمان رای گیری، به  ۵۰:۰۷ درصد  رسید.

رسانه ها امروز همچنین از حضور عبدالعزیز بوتفلیقه رییس جمهوری سابق الجزایر در انتخابات و نیز بستن برخی حوزه های رای توسط معترضان خبردادند.

شبکه خبری الجزیره با اشاره به  بسته شدن ۱۰ مرکز رای گیری در «بجایه» واقع در مناطق قبایل نشین الجزایر  توسط معترضان،  در عین حال به نقل از علی ذراع سخنگوی کمیته مستقل انتخابات  اعلام کرد که مقام های محلی در بجایه موفق به گشودن اغلب این مراکز شدند.

بر اساس این گزارش، همزمان با آغاز رای گیری معترضان با حمله به دو مرکز رای گیری در بجایه بزرگترین شهر منطقه قبایل اقدام به شکستن صندوق های رای و از بین بردن لیست نامزدها کردند.

انتخابات ریاست جمهوری الجزایر ساعت هشت به وقت محلی در میان دو موج گسترده مخالفان و موافقان آغاز شد.

در این انتخابات ۵ نامزد به نام های «عبدالمجید تبون»  و «علی بن فلیس»  نخست‌وزیران سابق دوره بوتفلیقه، «عزالدین میهوبی»  دبیرکل حزب «التجمع الوطنی الدیمقراطی»  وزیر پیشین فرهنگ، «عبدالعزیز بلعید»   رئیس جبهه المستقبل و «عبدالقادر بن قرینه» رئیس جنبش البناء الوطنی با هم رقابت می کنند.

۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از مردم این کشور حائز شرایط لازم برای رای دادن هستند.

هزاران نفر از مردم الجزایر جمعه هر هفته با برپایی تظاهرات، مخالفت خود را با برگزاری این انتخابات و سلطه ارتش بر فضای سیاسی و آینده الجزایر اعلام کرده بودند اما مقامات این کشور بدون توجه به این اعتراضات، امروز انتخابات را برگزار کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =