اختتامیه کلاس مربیگری بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای برگزار شد

تهران- ایرنا- اختتامیه پنجمین دوره مربیگری بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای با حضور هنرجویانی از ۷ کشور برگزار شد.

پنجمین دوره آموزش مربیگری درجه C ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی که ۱۶ آذرماه در آکادمی فدراسیون بین المللی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی آغاز شده بود عصر امروز (پنجسنبه، ۲۱ آذر ماه) با برگزاری امتحان علمی و عملی از شرکت‌کنندگان در زورخانه شهرک نفت تهران به پایان رسید.

در مراسم پایانی محسن مهرعلیزاده رییس فدراسیون بین المللی زورخانه ای، سجادی نایب رییس فدراسیون کشتی پهلوانی و زورخانه ای و علاقمندان حضور داشتند.

در این دوره آموزشی، شرکت‌کنندگانی از کشورهای جمهوری آذربایجان، هندوستان، عراق، پاکستان، ترکیه، روسیه و بلاروس حضور داشتند که به‌صورت عملی و تئوری آموزش‌های لازم را برای مربیگری فرا گرفتند.

کلاس‌های تئوری این دوره آموزشی شامل تاریخچه و فلسفه ورزش‌های زورخانه‌ای، آشنایی با ترتیب انجام عملیات ورزش‌های زورخانه‌ای، سلام باستانی و آناتومی فیزیولوژی ورزش است. هنرجویان در بخش عملی علاوه بر تکنیک‌های ورزش‌های زورخانه‌ای، کشتی پهلوانی را نیز زیر نظر محمد طلایی و بهروز یاری آموزش دیدند.

همچنین شرکت کنندگان خارجی در این دوره آموزشی با نواختن ضرب و قرایت شعر بنی ادم اعضای یکدیگرند بخشی از آموزشهایی را که فرا گرفته بودند را اجرا کردند.

ورزش پهلوانی یکی از آئین‌های باستانی ایران است که در حال حاضر در کشورهای اروپایی و آسیای دور طرفداران بسیاری پیدا کرده است و به‌شدت در حال گسترش است.

در پایان این دوره که اختتامیه آن در زورخانه شهرک نفت تهران برگزار شد شرکت‌کنندگان گواهینامه‌های پایان دوره خود را محسن مهرعلیزاده، رئیس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه ای دریافت کردند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha