۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 83591958
۱ نفر

برچسب‌ها

بازآفرینی بافت‌های فرسوده محور سیاست‌های تولید مسکن قم باشد

قم- ایرنا- استاندار قم گفت: تمام سیاست گذاری‌های مسکن استان باید بر محور و اولویت کارآمدی بافت های فرسوده سوق پیدا کند.

بهرام سرمست عصر پنجشنبه درجلسه کارگروه امور زیربنایی قم خاطرنشان کرد: مسئولان استان قبل از اینکه به فکر آباد کردن بیابان‌های اطراف شهر باشند فکری برای حل معضلات بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری باشند.

وی با اشاره به طرح الحاق ۱۳۳ هکتار از اراضی بلوار آیت الله بروجردی برای تولید مسکن گفت: مجموعه مدیریت قم از کلیات این طرح حمایت می‌کند اما باید مباحث مربوط به تامین زیرساختها به زودی مشخص و تعیین شود.

وی همچنین گفت: وجود انبوه سکونتگاههای غیررسمی یکی دیگر از مشکلات شهرسازی و معماری قم است، خدمات رسانی کامل به این محدوده باید تقویت شود.

مساحت کل شهر قم ۱۲ هزار و ۹۰۰ هکتار است که از این میزان بیش از چهار هزار هکتار، بافت ناکارآمد شهری می‌باشد و حدود ۶۵ درصد جمعیت قم در آن ساکن هستند.

وی اضافه کرد: برای کارآمدی بافت‌های فرسوده استان قم در روزهای اخیر تصمیمات بسیار مهم و کاربردی با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزرای دولت گرفته شده‌است.

استاندار قم گفت:‌ در کنار طرح‌های بازسازی بافت‌های فرسوده شهری، مجموعه مدیریت استان از طرح‌های افزایش ظرفیت مسکن درقالب طرح اقدام ملی حمایت کامل را انجام می‌دهد.

وی اظهار داشت: سفر اخیر وزیر بهداشت به قم در همین راستا و حل برخی از مشکلات درمانی استان صورت گرفت.

وی گفت: تفاهم‌نامه احداث دانشگاه بین المللی طب سنتی به محوریت قم در سفر دیروز وزیر بهداشت به استان نهایی شده و به زودی محل احداث آن مشخص می‌شود.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته در سفر یک روزه به قم از طرح‌های درمانی استان بازدید به عمل آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha