۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۳
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83591943
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت قیمت‌گذاری کالا را به کرمان تفویض کند

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان گفت: دولت تفویض اختیار برای قیمت‌گذاری کالاهای این استان را به کرمان واگذار کند و این امر پس از طرح در کارگروه استانی تنظیم بازار برای تصویب به وزارت صمت اعلام می‌شود.

محمدجواد فدایی روز پنجشنبه در کارگروه تنظیم بازار استان کرمان افزود: کرمان به علت پهناوری و گستردگی هزینه های بیشتری را برای نقل و انتقال کالا می پردازد لذا ضرورت دارد تفویض اختیار برای قیمت گذاری و محاسبه قیمت تمام شده محصولات تولیدی در این استان، به کرمان واگذار شود.

وی اظهار داشت: موارد تغییر قیمت ها با منشا ملی و اصلاح قیمت بنزین با اسناد و مدارک مستند به وزارت صمت برای کاهش و یا افزایش نرخ این کالاها اعلام و در مورد آن تصمیم گیری می شود.

استاندار کرمان گفت: نرخ میوه شب عید در استان کرمان طبق دستورالعمل تعیین می شود و ضرر و زیان مشتری را دولت از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: سهمیه بنزین وانت های حمل و نقل کالا به صورت پیمایشی تعیین و ابلاغ می شود.

سرپرست معاونت امور اقتصادی استاندار کرمان نیز گفت: اختیار افزایش یا کاهش قیمت ها بین پنج تا ۱۰ درصد در اختیار استان کرمان قرار گیرد زیرا برخی محصولات از جمله مرغ جنوب کرمان از شمال استان کرمان تهیه می شود و بعد مسافتی هزینه بیشتری نسبت به قبل بر دوش تولیدکننده می گذارد.

جعفر دهقان افزود: شرکت های پخش به علت وسعت فراوان استان کرمان و مشکل افزایش نرخ بنزین دچار مشکل شدند و سهمیه بنزین برای شرکت های خدماتی در نظر گرفته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =