۱۰ آنتن مخابراتی جدید در اردستان راه‌اندازی می‌شود

کاشان- ایرنا- مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفت: قرار است اپراتور همراه اول ۱۰ آنتن جدید مخابراتی در شهرستان اردستان نصب کند تا مشکل آنتن‌دهی تلفن همراه در این منطقه برطرف شود.

حمیدرضا فتاحی روز پنجشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات مخابراتی شهرستان اردستان، اعتبار مورد نیاز را ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: همراه اول پیگیری‌های خود را در موضوع پوشش انجام خواهد داد تا روستاهایی که مشکل آنتن دارند، برطرف شود.

وی همچنین از برطرف شدن مشکل فیبر نوری اداره‌ها خبر داد و بیان کرد: بهمن امسال همه مدرسه‌های شهرستان اردستان به شبکه اینترنت ملی متصل خواهند شد.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: امروزه دنیا در شرایطی قرار که هر کجا حوزه فناوری و ارتباطات نباشد، اقتصاد و اشتغال معنا نداشته و زندگی مختل خواهد شد.

وی تشریح کرد: ما در حال وارد شدن به انقلاب چهارم صنعتی هستیم که همه چیز را دگرگون کرده و فرهنگ، اقتصاد و سیاست را تحت تاثیر قرار خواهد داد و از این رو هر کشوری در این فرایند پیش‌رو باشد، در عمل موفق‌تر خواهد بود.

فتاحی اضافه کرد: ما در حوزه زیرساختی مشکلی نداریم اما یک عقب افتادگی ۱۵ ساله داشتیم و فیبر نوری به عنوان رگ حیاتی کشور با مشکل روبه‌رو بود که در پنج سال گذشته به شدت روی آن سرمایه‌گذاری و شبکه زیرساخت اصلی با ظرفیت بسیار بالا آماده شد.

وی افزود: اپراتورها نیز به تدریج خودشان را همگام می‌کنند، هر چند مشکلاتی وجود دارد و مساله تحریم اثرگذار بوده است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت تصریح کرد: ۱۰۰ درصد هزینه‌های اپراتورهای همراه اول و ایرانسل ارزی اما درآمدها ریالی است و برای خرید دستگاه‌ها و لوازم مشکلاتی وجود دارد که باید مسیر تحریم را دور زد؛ اپراتورها اگر سرپا هستند، کار جهادی می‌کنند.

وی با بیان اینکه ارتباطات، اشتغال و رونق زندگی را به همراه می‌آورد، تاکید کرد: نگاه‌ در سطح کشور، استان و شهرستان این است که بتوانیم از ویژگی‌های فناوری استفاده کنیم و اشتغال را روی این حوزه ببریم که نمونه آن کال سنتری است که در اردستان وجود دارد.

فرماندار اردستان نیز در این نشست، ارتباطات را مهم‌ترین عامل پیشگیری از مهاجرت در کنار رونق اقتصادی و اشتغال برشمرد و گفت: این شهرستان با پراکندگی زیاد و برخورداری از ۱۲۰ روستای دارای سکنه، با مشکلات زیرساختی زیادی روبه‌رو است که به توجه ویژه دولت نیاز دارد.

حمیدرضا تاملی افزود: شرکت ارتباطات زیرساخت و مجموعه مخابرات به عنوان پیشران توسعه در کشور می‌توانند زمینه رونق اقتصادی را در نقاط گوناگون فراهم کنند و اردستان نیز نیازمند توجهی ویژه در این حوزه است.

وی یکی از چالش‌های موجود شهرستان را آنتن‌دهی در برخی نقاط جاده ترانزیت، محور اردستان- اصفهان و تعدادی از روستاهاست که ارتباط تلفن همراه ندارند.

فرماندار اردستان بیان کرد: اگر قرار است از مهاجرت در این شهرستان جلوگیری شود، باید زیرساخت‌ها فراهم شود و دولت با خط‌کش جمعیت به منطقه نگاه نکند.

وی یادآور شد: زیرساخت فیبر نوری در شهرستان اجرا شده اما هنوز اداره‌ها و مناطق صنعتی از آن بی‌بهره هستند و برای دولت هم در آمدزا نیست؛ باید دولت زمینه استفاده از آن و رغبت بخش خصوصی را برای سرمایه‌گذاری فراهم کند.

نماینده مردم شهرستان‌ اردستان در مجلس شورای اسلامی نیز بر ضرورت تقویت آنتن‌دهی همراه اول و ایرانسل و پایدار کردن اشتغال کال سنتر تاکید کرد.

حجت الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد افزود: پراکندگی شهرستان موجب شده مشکلات زیرساخت آن بیشتر از دیگر شهرهای استان باشد و همین موضوع خدمات‌دهی به روستاییان را گاه با مشکل روبه‌رو می‌کند.

شهرستان ۴۲ هزار نفری اردستان در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =