۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۴
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 83591871
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر از ورزش خوزستان

اهواز - ایرنا - مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: میزبانی مسابقات شطرنج قهرمانی کارگری کشور با تایید فدراسیون به خوزستان واگذار شد.

احسان حاجی نجف پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: رقابت های شطرنج کارگری قهرمانی کشور از روز نهم دی ماه با حضور ورزشکارانی از سراسر کشور در اهواز آغاز می شود و به مدت چهار روز ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه نفرات برتر مسابقات به اردوهای تیم ملی فراخوانده می شوند گفت: شطرنج خوزستان در طی سال های گذشته عملکرد قابل قبولی داشته و همواره نفرات بسیاری از استان به همراه تیم ملی در مسابقات مختلف داخلی و خارجی شرکت می کنند که این موضوع به پیشرفت شطرنج استان کمک می کند.

حاجی نجف با بیان اینکه مسابقات در ۲ بخش آقایان و بانوان برگزار می شود گفت: هر تیم آقایان با حداقل سه بازیکن و تیم بانوان با حداقل ۲ بازیکن مجاز به بازی در این رقابت ها هستند، این پیکارها در هفت دور به روش سوییسی و بر اساس قوانین فدراسیون جهانی برگزار می شود که به نفرات برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

برگزاری چهار مجمع انتخاب رییس هیات ورزشی تا پایان امسال

وی ادامه داد: مجامع انتخاب روسای چهار هیات ورزشی استان با تایید فدراسیون های مربوطه تا پایان امسال برگزار می شود. هیات های بسکتبال، کاراته، ورزش های همگانی و نجات غریق چهار هیاتی هستند که اکنون با سرپرست اداره می شوند.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان خوزستان همچنین گفت: انتظار داریم که برخی از هیات های ورزشی استان هر چه سریعتر روسای هیات های شهرستانی خود را منصوب کنند تا شاهد رشد و گسترش تمامی رشته ها در سطح استان باشیم.

برگزاری جشنواره ورزشی اقوام ایرانی در اهواز

وی با بیان اینکه جشنواره ورزشی اقوام ایرانی به میزبانی اهواز برگزار می‌شود گفت: این رقابت‌ها در اسفندماه امسال با حضور تمام اقوام ایرانی، با هدف ترویج فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی و با همکاری فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی برگزار می‌شود.

حاجی نجف با اشاره به اینکه در این جشنواره فرهنگی ورزشی، آداب و رسوم اقوام مختلف کشور به نمایش در خواهد آمد گفت: در این مسابقات شرکت کنندگان در رشته های هفت سنگ، دال پلان، چوب کشی، یک قل دوقل و طناب کشی با هم به رقابت می‌پردازند که تیم های استان در تمام این رشته های عنوان‌های برتر کشور را در اختیار دارند.

اهواز میزبان رقابت‌های کیک بوکسینگ بانوان کشور

وی در ادامه به میزبانی مسابقات کیک بوکسینگ قهرمانی بانوان کشور اشاره کرد و گفت: این رقابت‌ها که حکم انتخابی تیم ملی بوده در اوایل دی ماه امسال به میزبانی اهواز برگزار می‌شود که نفرات برتر به مسابقات جهانی اعزام می‌شوند. رزمی کاران استان از شانس بالایی برای کسب مقام در این رقابت ها برخوردار هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =