۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۹
کد خبرنگار: 2660
کد خبر: 83591799
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳میلیون راس‌دام‌سبک به‌جمعیت دامی کشور افزوده‌ شد

اهواز- ایرنا -رییس شورای‌تامین کنندگان‌دام کشورگفت: پاییزامسال بیش از ۱۳میلیون راس دام سبک به جمعیت دامی‌کشور افزوده‌شد،بنابراین نگرانی‌از کمبود در عرضه‌گوشت قرمزنداریم.

منصور پوریان روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اهواز ، جمعیت مولد دام سبک کشور را حدود ۳۵میلیون راس بیان کرد و افزود:امسال به دلیل شرایط مناسب آب و هوایی ، زایش دام های مولد در مقایسه با پاییز سال گذشته بسیار مطلوب بوده است.
وی‌با بیان‌اینکه امسال با انبوه تولید دام سنگین و سبک درکشور رو به روهستیم و دامدارو تولیدکنندگان‌گوشت قرمز برای عرضه و فروش دام‌با قیمت مناسب با مشکل‌های زیادی مواجه هستندافزود:بانظارت و عرضه‌مستقیم‌گوشت قرمز می‌توان قیمت گوشت قرمز را در کشور کاهش‌داد.

روند کاهشی قیمت دام سبک و سنگین

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور با اشاره به روند کاهشی قیمت دام سبک و سنگین در هفته های اخیر همزمان با فصل زایش و تراکم دام در دامداری های کشور گفت:هم اکنون دام سنگین هر کیلوگرم۲۳۰تا ۲۵۰هزار ریال و دام سبک ۳۲۰ تا ۳۴۰هزار ریال عرضه می‌شود.
پوریان افزود: با توجه به روند کاهشی دام سبک و سنگین ، قیمت نهایی برای مصرف کننده نبایدبیشتر از ۷۰۰هزار ریال برای گوشت گاو و گوساله و ۷۵۰هزار ریال برای گوسفند و ۵۵۰هزار ریال برای گوشت منجمد باشد.
وی با بیان اینکه شورای تامین کنندگان دام کشور متولی نظارت بر قیمت گوشت قرمز(سنگین و سبک) نیست افزود:اینکه هنوز قیمت گوشت قرمز با قیمت بالا وغیرقابل قبول به مصرف کننده نهایی عرضه می شود بی‌معنا و غیرقابل توجیه‌است.
 
وجود هشت میلیون راس دام سبک مازاد در کشور
رییس شورای تامین کنندگان دام کشور با بیان اینکه هشت میلیون راس دام سبک مازاد در کشور وجود دارد اظهار داشت: باید صادرات دام مازاد صورت گیرد تا دامدار و تولیدکننده‌گوشت قرمز متضرر نشود.
پوریان افزود:با وجود اینکه بخش مهمی ازدام مازاد روی دست دامدارمانده است و چاره ای جز صادرات وجود ندارد ولی همچنان گوشت قرمز با قیمت غیرواقعی به مردم عرضه می‌شود.
وی به برخی خودسری ها در عرضه گوشت قرمز در کشور با قیمت بالا اشاره کرد و خواستار برخورد با متخلفان با هدف ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای گوشت قرمزشد.
به گزارش ایرنا هم اکنون گوشت قرمز گوسفندی در اهواز بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال و گوشت گاو و گوساله بین ۸۰۰ تا ۹۵۰هزار ریال عرضه می‌شود.
افزایش بی‌رویه و غیرمنطقی گوشت قرمز سبب‌شده تا مردم به سمت مصرف گوشت سفید(مرغ و ماهی) که قیمت مناسب تری دارند بروند.
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =