۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83591757
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

برنامه ششمین سفر عمران خان به عربستان نهایی شد

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری گزارش دادند: پس از گذشت دو روز از سفر از پیش اعلام نشده وزیر امور خارجه پاکستان به ریاض دولت اسلام آباد روز پنجشنبه از نهایی شدن ششمین برنامه سفر «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به عربستان خبر داد.

عمران خان که پس از تصدی کرسی نخست وزیری پاکستان  در مدت یکسال گذشته سفرهای زیادی به کشورهای عربی خلیج فارس داشته، تاکنون پنج مرتبه  نیز از عربستان دیدار داشته است. ولیعهد  عربستان نیز ۲۷ بهمن سال گذشته سفر رسمی به اسلام آباد انجام داد.

 گزارش های رسانه ای حاکی است : بحران اقتصادی در پاکستان و بالا رفتن بدهی های خارجی این کشور موجب شد، مقام های اسلام آباد به کمک های مالی کشورهای عربی خلیج فارس چشم داشته باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (پنجشنبه) در نشست خبری هفتگی خود در اسلام آباد ضمن تایید سفر آتی خان به ریاض، گفت: تدارکات سفر نخست وزیر پاکستان به عربستان نهایی شده است.

وی در این نشست از ارائه جزئیات بیشتر و  اعلام زمان دقیق این سفر  خودداری کرد.

«محمد فیصل» پیش از این در بیانیه ای درباره سفر از پیش اعلام نشده وزیر امور خارجه پاکستان به ریاض گفته بود که این بازدید گامی دیگر در مسیر پیشبرد سیاست نخست وزیر این کشور مبنی بر کمک به تقویت صلح و ثبات در منطقه از طریق گسترش روابط با کشورهای دوست، به شمار می رود.

نخست وزیر پاکستان آخرین بار ۲۳ مهرماه امسال دو روز پس از دومین سفر رسمی خود به جمهوری اسلامی ایران، به عربستان رفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha