ایجاد پایگاه امداد بین جاده ای در منطقه بردخون دیر ضروری است

بوشهر - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دیرگفت: باتوجه به گستردگی حوزه استحفاظی بردخون از توابع این شهرستان و آمار بالای حوادث و تلفات در مسیر ایجاد پایگاه امداد بین جاده ای در این منطقه ضروری است.

مهدی نظامیان روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: جاده دیر به سمت بردخون بطول 60 کیلومتر ایمن و استاندارد نیست و شاهد آمار بالای حوادث در این مسیر هستیم.

وی گفت: اگر پایگاه بین جاده ای در این مسیر ایجاد شود در جهت رها سازی مصدوم از داخل خودرو و انتقال آن به نزدیک ترین مرکز درمانی بسیار موثر است.

رییس جمعیت هلال احمر دیر اضافه کرد: مکاتبات و اقدامات اولیه برای احداث این پایگاه در منطقه بردخون انجام شد که امیدواریم هر چه سریع تر این کار عملیاتی شود و مردم از این خدمات بهره مند شوند.

وی گفت: پایگاه جاده ای ثابت در منطقه جاشک و پایگاه دریایی در اسکله صیادی دیر و خانه هلال در منطقه بردخون، آبدان، دیر، بردستان و روستاهای وحدت آباد، کناری و آبکش فعال هستند.

نظامیان ادامه داد: هم اکنون 2 هزار و 500 نفر از جوانان عضو جمعیت هلال احمر شهرستان هستند که در زمینه آموزش، خدمات دهی امداد و نجات حضوری فعال دارند.

وی گفت: در هشت ماه امسال تعداد یک هزار و 100 نفر در زمینه امداد و کمک های اولیه ویژه مدارس، مساجد، هیات های مذهبی، ادارات و شرکت های مستقر آموزش امداد و نجات فراگرفته اند.

دیر در فاصله 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =