حماس هرگونه دخالت در انتخابات انگلیس را رد کرد

تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی (حماس) هرگونه دخالت در انتخابات انگلیس یا اعلام حمایت از «جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر را در انتخابات این کشور رد کرد.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز اطلاع  رسانی فلسطین، «باسم نعیم» عضو دفتر روابط بین‌الملل حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: ما در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نمی‌کنیم و به هیچ وجه در منازعات و کشمکش‌های داخلی دیگران نقشی نداریم اما از هر کسی که نخست وزیر انگلیس شود، می‌خواهیم که از حقوق ملت فلسطین و در راس آن حق آزادی، بازگشت و استقلال دفاع کند.

نعیم تصریح کرد که حماس در انگلیس هیچ نماینده‌ای ندارد و اتهامات وارده به این جنبش در رابطه با دخالت در انتخابات انگلیس یا حمایت از نماینده‌ای خاص به هیچ وجه صحت ندارد.

وی اشاره کرد که رسانه‌های اسرائیلی و لابی صهیونیستی در انگلیس پشت انتشار چنین شایعات و اتهاماتی قرار دارند، زیرا می‌دانند که کوربین نسبت به دیگر نامزدها سیاست‌های خارجی منصفانه‌تری دارد و در برنامه‌ انتخاباتی خود اعلام کرده که در صورت پیروزی، کشور فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

«یسرائیل کاتس» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی هفته گذشته ابراز امیدواری کرده بود که کوربین در انتخابات پیش‌روی انگلیس شکست بخورد.

او در این باره گفت: من در انتخابات داخلی انگلیس دخالت نمی‌کنم اما امیدوارم که او (کوربین) پیروز نشود.

رژیم صهیونیستی بارها کوربین را به یهودستیزی متهم کرده است، اتهامی که او به شدت رد کرده و در مقابل اعلام کرده که اعتراف انگلیس به کشور فلسطین یک نیاز ضروری است.

 انتخابات پارلمانی انگلیس صبح امروز پنجشنبه آغاز شده است.

میلیون‌ها تن از مردم انگلیس از صبح امروز (پنجشنبه) به پای صندوق‌های رای رفته‌اند تا سرنوشت پارلمانی که قرار است آینده خروج این کشور از اتحادیه اروپا را رقم بزند، مشخص کنند.

در این انتخابات که پنجاه و هشتمین انتخابات پارلمانی ( مجلس عوام) این کشور از سال ۱۸۰۱ میلادی بشمار می رود، حزب پیروز سکان دولت این کشور را به مدت پنج سال در دست خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha