۶۰ اثر به همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال دامغان ارسال شد

سمنان-ایرنا- دبیر اجرایی همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال دامغان گفت: حدود ۶۰ مقاله از دانشگاه‌های سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال و از این تعداد ۵۴ مقاله پذیرش شد.

سارا صادقی نیا روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: نخستین همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال دانشگاه دامغان در چهار محور تلویزیون، سینما، هنرهای دیجیتال و تئاتر، طی ۲ روز در روزهای ۲۰ و ۲۱ آذر ۹۸ در دانشگاه دامغان در حال برگزاری است. 

وی اضافه کرد: باتوجه به زمان بندی همایش تا اول آذرماه ۹۸، از بین آثار ارسالی تعداد ۵۴ اثر پذیرش شد که از این تعداد ۲۳ مقاله برای ارائه در همایش انتخاب و هشت اثر به صورت پوستر در محل همایش به نمایش گذاشته شد. 

صادقی نیا افزود: در طول ۲ روز برگزاری این همایش، سخنرانی کلیدی استادان برجسته کشوری برای انتقال تجربه به دانشجویان و آشنایی آن‌ها با دانش روز انجام می‌شود. 

وی تصریح کرد: مطالعات نظری و میان رشته ای، ارتباط میان متن و تصویر، نقد و تحلیل آثار در دهه ۹۰ و اقتباس شناسی، از جمله بخش های مهم این همایش است.

صادقی نیا اظهار داشت: در این همایش ۶ نفر از استادان برجسته هنر کشور به منظور سخنرانی دعوت شدند که پنج نفر از این افراد از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های تهران، الزهرا(س)، شیراز، تربیت مدرس و سمنان و یکی از آن‌ها بازیگر برجسته تئاتر و سینما است. 

دبیر اجرایی نخستین همایش ملی هنرهای نمایشی و دیجیتال دانشگاه دامغان گفت: با برگزاری این گونه همایش‌ها و سمینارها، می‌توان انگیزه دانشجویان را برای آموختن هنر افزایش داد و افرادی بادانش و تجربه بالا و اندوخته قوی به جامعه تحویل داد.

در حال حاضر بیش از چهار هزار و ۵۰۰ دانشجو در ۷۲ رشته و گرایش در هشت دانشکده دانشگاه دولتی دامغان تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط