از هدف گذاری ۱۵ کشور برای صادرات تا بنادر جنوبی مملو از کالاهای اساسی

استان‌ها- ایرنا- پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز در گرگان، درخواست استاندار تهران از دادستان پیشوا برای ورود به موضوع دانشگاه آزاد و بیمارستان این شهر، اقامه نماز در ۸۵ درصد از مدارس کشور، اجرای طرح هادی در ۱۹ هزار و ۱۸۰ روستا، اجرایی شدن طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی، هدف گذاری ۱۵ کشور برای صادارات کالاهای ایرانی، پیش بینی یک هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال برای طرح‌های فرهنگ و هنر و بنادر جنوبی کشور مملو از کالاهای اساسی،مهمترین عناوین خبری سایت استانی سراسری ایرنا در ۲۴ ساعت گذشته است.

با نماز، جان را پالایش و از گناه دوری کنیم

 پیام رهبر معظم انقلاب به بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز که از صبح امروز پنجشنبه به میزبانی گرگان آغاز شده است، توسط آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان قرائت شد.

معاون نهاد رهبری در دانشگاهها: دانشگاه وظیفه‌ای جز آزاداندیشی ندارد

 معاون فرهنگی، سیاسی نهاد رهبری در دانشگاهها کشور گفت: دانشگاه وظیفه‌ای جز آزاداندیشی ندارد و مدافع رسیدن به موضوعات پس از تحقیق است.

رییس قوه قضاییه: نماز تنها راه برون‌رفت جامعه از آسیب‌های اجتماعی است

 رییس قوه قضاییه گفت: اقامه نماز تنها راه برون‌رفت جامعه از آسیب‌های اجتماعی و مصون سازی جوانان و نوجوانان از عواقب ناشی از آن است.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی: توسعه استان مرکزی با تقویت حلقه اتصال فرهنگ و هنر محقق می‌شود

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: استان مرکزی قدمت طولانی و تمدنی هفت هزار و ۵۰۰ ساله دارد و معرفی بهینه داشته‌های فرهنگی و هنری آن کمک شایانی در بهبود مولفه‌های توسعه و ارتقا جایگاه آن دارد به طوری که توسعه استان با تقویت حلقه اتصال فرهنگ و هنر محقق می‌شود.

استاندار تهران: دادستان پیشوا به موضوع دانشگاه آزاد و بیمارستان این شهر ورود کند

 استاندار تهران با انتقاد از تکمیل نشدن بیمارستان پیشوا گفت: این که نمی‌شود دانشگاه آزاد زمینی را گرفته و در آن شروع به احداث بیمارستان کند و بعد بگوید که برای مجموعه به صرفه نیست و آن را رها کند، از دادستان پیشوا می خواهیم در این موضوع ورود کنند تا با پیگیری های صورت گرفته توسط مسئولان این امر به نتیجه برسد.

وزیرآموزش و پرورش : نماز در ۸۵ درصد مدارس کشور اقامه می‌شود

 وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت اشاعه فرهنگ نماز در بین دانش‌آموزان گفت: علاوه بر به صدا درآمدن زنگ نماز، در ۸۵ درصد مدارس کشور نماز اول وقت ظهر اقامه می‌شود.

آیت الله جوادی آملی: ابراز گرایش‌های سیاسی از سوی ائمه جمعه، باعث تفرقه می‌شود

آیت‌الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: ابراز گرایش‌های سیاسی ازسوی ائمه جمعه حتی درحد اشاره، باعث عدم حضور طرفداران جریان مقابل در نماز جمعه می‌شود و در جامعه، ایجاد شقاق و تفرقه می‌نماید.

طرح هادی در ۱۹ هزار و ۱۸۰ روستای کشور اجرا شد

 معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: طرح هادی در ۱۹ هزارو ۱۸۰ روستا بالای ۲۰ خانوار کشور تاکنون اجرا شده است.

محمد شاملو در نشست طرح توسعه منظومه روستایی گچساران افزود: ۳۹ هزارو ۴۶۵ روستای بالای ۲۰ خانوار در کشور وجود دارد که تاکنون طرح هادی ۹۶ درصد از این روستاها تهیه شده است.

حل ناهنجاری‌های اجتماعی درگرو پرهیز از اقدام‌های جزیره‌ای است

 آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: حل ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی درگرو تعامل دستگاه‌ها و پرهیز از اقدام‌های جزیره‌ای است.

طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور هفته آینده اجرایی می‌شود

 معاون استاندار سیستان وبلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار گفت: طرح انتقال آب دریای عمان به سه استان شرقی کشور(سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و خراسان شمالی) با حضور مسئولان استانی و کشوری هفته آینده اجرایی می‌شود.

۱۵ کشور دنیا هدف صادرات کالای ایرانی قرار گرفتند

 قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: ایران برای صادرات خود تمرکزی ویژه در حوزه کشوری و کالایی دارد و بر اساس مصوبه شورای عالی صادرات ۱۵ کشور دنیا هدف صادراتی امروز ما قرار گرفتند.

کمیته امداد ۹۲ هزار فرصت شغلی امسال ایجاد کرده است

 رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با حمایت سیستم بانکی و پرداخت تسهیلات از ابتدای امسال تاکنون ۹۲ هزار فرصت شغلی در کشور توسط این نهاد ایجاد شده است

دادستان‌کل: فضای دانشگاهی نباید امنیتی شود

دادستان‌کل کشور گفت: حضور مقامات، مسوولان، مراجع قضایی و انتظامی در محیط علمی هیچ وجهی ندارد زیرا فضای دانشگاهی نباید امنیتی شود.

۹۰ درصد تامین مالی کشور توسط سیستم بانکی انجام می‌شود

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: در حال حاضر ۸۴ درصد تامین مالی درکشور توسط سیستم بانکی انجام می شود که اگر منابع موجود درصندوق مالی در بورس را نیز به این رقم اضافه کنیم عملا این سهم به بیش از ۹۰ درصد می‌رسد.

یک هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال برای طرح‌های فرهنگ و هنر کشور پیش بینی شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حدود یک هزار و ۱۱۸ میلیارد ریال با رویکرد تقویت طرح‌های حوزه فرهنگ و هنر کشور در سال‌های باقی‌مانده از دولت تدبیر و امید پیش‌بینی شده است.

۱۳میلیون راس‌دام‌سبک به‌جمعیت دامی کشور افزوده‌ شد

رییس شورای‌تامین کنندگان‌دام کشورگفت: پاییزامسال بیش از ۱۳میلیون راس دام سبک به جمعیت دامی‌کشور افزوده‌شد،بنابراین نگرانی‌از کمبود در عرضه‌گوشت قرمز نداریم.

طرح اقدام ملی مسکن، زمینه‌ساز ایجاد اشتغال درکشور خواهد شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: طرح اقدام ملی مسکن، علاوه بر کمک به تولید مسکن و رونق این بازار، زمینه‌ساز ایجاد اشتغال در کشور نیز خواهد شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:استقلال سیاسی مقدمه پیشرفت است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: استقلال سیاسی لازمه و مقدمه پیشرفت همه جانبه است که مکتب امام راحل شالوده و اصول آن را مشخص کرده است.

بودجه حوزه بهداشت و درمان به ۹۵۰ هزار میلیارد ریال می‌رسد

 نایب‌رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه حوزه بهداشت و درمان کشور امسال ۶۵۰ هزار میلیارد بود که تلاش داریم با افزایشی ۲۰ درصدی آنرا به ۹۵۰ هزار میلیارد ریال برسانیم.

بنادر جنوبی کشور مملو از کالاهای اساسی شد

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: ستاد تنظیم بازار در فراوانی کالا و واردات اقلام اساسی اقدام مطلوبی انجام داد و بخش بزرگی از بنادر جنوبی کشور سرشار از کالای اساسی شده است.

مصرف کیک حاوی قرص هفت کودک کرمانی را دچار مسمومیت کرد

 رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان از مسمومیت هفت کودک در استان کرمان به دلیل مصرف کیک و کلوچه حاوی نوعی قرص خبر داد.

وجود و توسعه استاندارد کمک به ظرفیت های تولیدی است

 معاون رییس جمهور و رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت : وجود سازمان ملی استاندارد و توسعه واحدهای آن به هرشکلی به ظرفیت های تولیدی کشور کمک می کند.

گزارش‌ها:

خداحافظی مترو تهران با هواسازهای چینی

تهران- پیشرفت تکنولوژی در صنعت ساخت مترو موجب شد که مسافران مترو دیگر هواسازهای چینی غول پیکر را مشاهده نکنند و هم اکنون با پیشرفت این صنعت در کشورمان سیستم تهویه برگشت پذیر ایرانی جایگزین این سیستم هوا ساز شده است.

علامت سوال در برابر داستان قرص و کیک‌های مشکوک در هرمزگان

بندرعباس- در این گزارش به شایعات فضای مجازی هرمزگان پرداخته شده و در ادامه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفته است که کارشناسان واحد بهداشتی دانشگاه از نقاط مختلف استان و به صورت تصادفی ، بیش از صدها کارتن از کیک و بیسکویت تولید شرکتهای مختلف را تهیه و مورد بررسی قرار دادند، اما هیچ مورد مشکوکی در این بررسی ها دیده نشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =