چهارمحال و بختیاری یک هزار و ۵۰۰ طرح نیمه‌تمام دارد

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود یک هزار و ۵۰۰ طرح عمرانی نیمه‌تمام در این استان گفت: برای تکمیل این طرح‌ها ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

اقبال عباسی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در شهر بلداجی با تاکید بر واگذاری طرح‌های نیمه‌تمام عمرانی استان به بخش خصوصی افزود: اگر بخواهیم این تعداد طرح را با اعتبارات دولتی تکمیل کنیم بیش از ۶ سال زمان می‌برد و اعتبار برای انجام تمامی این امور کافی نیست.

وی، با بیان اینکه اعتبار عمرانی استان در سال ۱۰ میلیارد ریال است، تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام استان ۵ برابر اعتبار عمرانی استان است.

عباسی، همچنین تعداد طرح‌های نیمه تمام ورزشی استان را ۳۷ طرح اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این طرح‌ها نیز به ۵ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

استاندار چهارمحال و بختیاری، بخش خصوصی را بازوی توانمند دولت در اجرای برنامه‌های کشور دانست و خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به‌ کار گرفته‌ایم تا با جذب بخش خصوصی و واگذاری برخی طرح‌های استان به این بخش بتوان خدمات رسانی به مردم را سرعت ببخشیم.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری دارای ۱۰ شهرستان با بیش از ۹۷۴هزار نفر جمعیت با وجود ظرفیت‌های بیشمار در حوزه‌های گردشگری، کشاورزی و دامپروری به سبب نبود بخش خصوصی فعال و رنج بردن از محرومیت تاریخی، روند تحقق توسعه‌یافتگی این استان با چالش مواجه است.

همزمان با سفر معاون وزیر ورزش و جوانان به چهارمحال و بختیاری استخر شنای شهر بلداجی بروجن پس از ۱۲ سال روز پنجشنبه به بهره‌برداری رسید.

شهر بلداجی در ۶۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =