۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۲
کد خبرنگار: 1110
کد خبر: 83591550
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار نماینده پارلمان عراق در مورد شدت فعالیت داعش در صلاح الدین

تهران-ایرنا- عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق روز پنجشنبه درباره تشدید فعالیت عناصر باقی مانده گروه تروریستی داعش در روستاهای دورافتاده در مرزهای استان صلاح الدین در شمال این کشور هشدار داد و اوضاع امنیتی استان های صلاح الدین و دیاله را خطرناک توصیف کرد.

عبدالخالق العزاوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در مصاحبه با پایگاه خبری «بغداد الیوم»، گفت: اوضاع امنیتی در مرزهای بین دیاله و صلاح الدین بسیار خطرناک شده است. باقی مانده عناصر گروه داعش در روستاهای دورافتاده در مناطق مرزی استان صلاح الدین در حال افزایش فعالیت خود هستند. این مسئله تهدیدی مستقیم برای امنیت روستاهای آزاد شده در منطقه «العظیم»  و سایر مناطق استان دیاله است.

وی افزود: میزان حمله های داعش به مراکز ایست و بازرسی ویژه بسیج عشایر طی روزها اخیر افزایش یافته و روند نفوذ عناصر داعش از صلاح الدین به دیاله زیاد شده است. همچنین بسیج عشایری در روستاهای آزاده شده «العظیم» نزدیک مرز صلاح الدین بار سنگین رویارویی با داعش را بدون هیچ کمک و حمایتیبر دوش می کشند.

 محمد ضیفان العبیدی رئیس شورای ناحیه «العظیم» در استان دیاله نیز روز گذشته (سه شنبه) از حمله برخی عناصر داعش به دوربین های کنترلی در مناطق مرزی میان دیاله و صلاح الدین خبر داده بود.

نیروهای الحشد الشعبی عراق چندی پیش، از شدت یافتن تحرکات و فعالیت های داعش در استان های موصل، صلاح الدین، الانبار، دیالی، کرکوک و اطراف بغداد خبر  داد و اعلام کرد که تروریست ها سعی دارند روستاها و شهرهایی را که پیشتر تحت نفوذشان بود پس بگیرند.

تحرکات وابستگان داعش با هدف برهم زدن امنیت و ثبات عراق، در حالی طی هفته های اخیر افزایش یافته است که جریان هایی در شهرهای مرکزی و جنوبی، تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز مردم این مناطق را به خشونت کشیدند.

عراق از مهر ماه گذشته شاهد سلسله تظاهراتی علیه اوضاع اقتصادی و سیاسی این کشور است. این تظاهرات با مطالبات عمدتا معیشتی در شهرهای مرکزی و جنوبی عراق شروع شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =