لغو گواهی مالیاتی را به تسویه وام بانکی محدود نکنید

تهران– ایران- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد: محدود کردن لغو دریافت گواهی مالیاتی به تسویه وام‌های بانکی و نیز دریافت این گواهی در زمان صدور و تمدید ضمانت‌نامه‌ها و اعتبارات اسنادی، وجاهت قانونی ندارد.

«غلامحسین شافعی» در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی نوشت: "محدود کردن لغو گواهی مالیاتی به وام های بانکی و دریافت این گواهی در زمان صدور و تمدید ضمانت نامه ها و اعتبارات اسنادی وجاهت قانونی ندارد."

رفع مشکل صدور و تمدید ضمانت نامه‌های بانکی و تفسیر متفاوت از قانون مالیات‌های مستقیم باعث بروز مشکلاتی برای صدور و یا تمدید ضمانت نامه های بانکی شده است. این موضوع در هشتاد و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مورد بررسی قرار گرفت و درنهایت اصلاحیه‌ای در ماده یک دستورالعمل اجرایی تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم به تصویب رسید.

پس از آن معاون امور اقتصاد وزارت امور اقتصادی و دارایی نامه‌ای به سازمان امور مالیاتی کشور با موضوع "لغو اخذ گواهی تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم برای صدور و تمدید ضمانت نامه‌ها" ارسال و اعلام کرد تا لغو دستورالعمل ضوابط اجرایی تبصره ۱ ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم درباره دریافت گواهی برای صدور ضمانت‌نامه‌ها، این ضابطه بر اساس حکم قانون تنها محدود به وام‌های بانکی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =