کدپیگیری واجدان طرح جدید مسکن در آذربایجان‌غربی پیامک می‌شود

ارومیه- ایرنا- معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام در فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن این استان، گفت: متقاضیان واجد شرایطی که در سامانه ملی این طرح ثبت‌نام و مدارک خود را تکمیل کردند، پیامک حاوی کدپیگیری را تا ۲۰ روز اینده دریافت می‌کنند.

جلال تقی‌دخت روز پنج‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه کسانی که واجد شریط طرح نباشند، حذف می‌شوند، ادامه داد: ثبت‌نام متقاضیان از روز سه‌شنبه گذشته به مدت سه روز  تا ١٠ صبح امروز ٢١ آذرماه انجام شد.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در ٩ شهرستان استان اجرایی‌ می‌شود، اضافه کرد: این شهرها شامل ارومیه، خوی، نقده، سردشت، شاهین‌دژ، اشنویه، تکاب، محمدیار و سیه‌چشمه است.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ظرفیت ثبت‌نامی در مرحله نخست چهار هزار و ۸۱۷ واحد بود که به جز شهرستان‌های سردشت و سیه‌چشمه تمامی ظرفیت‌های تعیین شده در سایر شهرستان‌ها تکمیل شد.

تقی‌دخت ادامه داد: متقاضیان و همسران ثبت‌نام‌کنندگان برای برخورداری از مزیت‌های طرح باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ١٣٨۴ به بعد باشند.

وی اظهار داشت: استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح بود.

به گزارش ایرنا طرح «اقدام ملی تولید و عرضه مسکن» به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha