مهمترین مشکل شهرداری‌های کوچک نبودن درآمد و مازاد نیرو است

قزوین - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری قزوین گفت: مهمترین مشکل شهرداری‌های کوچک را می‌توان در نبودن درآمدهای پایدار و مازاد نیرو جستجو کرد.

مصطفی صالحی روز پنجشنبه و در حاشیه جلسه معارفه شهردار جدید کوهین، اظهار داشت: با توجه به مشکل درآمدی و مازاد نیرو، شهرداری‌های کوچک باید در این زمینه به اقتصاد شهری و چابک‌سازی سازمان خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مدیریت شهری به تعامل و همکاری دو جانبه با دستگاه‌های اجرایی نیازمندیم، تصریح کرد: تعاملات مناسب مبتنی بر قانون بدون شک راهگشای بسیاری از مشکلات شهر و شهروندان خواهد بود.

وی اضافه کرد: پس از دهه ۷۰ و براساس قانون، آمار شهرهای استان قزوین افزایش یافت و روستا شهرهای جدید با جمعیت کمتر از ۱۰ هزار نفر تاسیس شدند اما امروز نبودن درآمدهای پایدار و وابستگی به درآمدهای دولت، در این گونه مناطق شهرهای ما با مشکلات متعددی روبرو هستند.

صالحی با بیان اینکه اعضای شوراهای اسلامی و شهرداران در تنظیم بودجه سال ۹۹ باید براساس واقعیت‌ها و منابع درآمدی موجود برنامه‌ریزی کرده و اولویت کار خود را نیز اتمام پروژه‌های نیمه بگذارند، تاکید کرد: شهرداری‌ها همچنین باید در حوزه‌های مختلف صرفه‌جویی را سرلوحه کارها و برنامه‌های خود قرار داده و در هزینه کردها نیز با دقت نظری بیشتر اقدام به عمل آورند.

به گفته این مسوول، در موضوع همکاران شهرداری‌ها در تلاش هستیم تا با ایجاد ثبات شغلی و افزایش انگیزه کاری در بین آنان شاهد ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی به شهروندان باشیم.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها یادآور شد: شهر کوهین به لحاظ موقعیت جغرافیایی از ظرفیت‌های قابل قبولی برخوردار بوده که متاسفانه تاکنون به صورت بهینه از آن استفاده نشده و امیدواریم در آینده با استفاده مطلوب‌تر از توانمندی‌های موجود شاهد رونق بیشتر این شهر و منطقه، به خصوص در حوزه اقتصاد شهری باشیم.

وی با اشاره به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: همه ما مکلف به برگزاری انتخاباتی پرشور هستیم و در این راه شهرداری‌ها با تمام امکانات باید پای کار بیایند.

در ادامه این مراسم، هوشنگ حیدری به عنوان شهردار جدید شهر کوهین معرفی شد.

شهر کوهین در ۳۵ کیلومتری غرب قزوین و در حاشیه آزادراه و جاده قدیم قزوین - رشت واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =