۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83591472
۵ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن از هفته آینده در گیلان

رشت- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از آغاز ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از روز شنبه آینده در استان خبر داد.

 ماکان پدرام روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن روز شنبه از ساعت ۱۰  در گیلان آغاز می شود و افراد واجد شرایط می توانند تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ( بیست و پنجم آذر ماه جاری)  با مراجعه به سایت https://tem.mrud.ir در این طرح ثبت نام کنند.
وی افزود: طرح اقدام ملی مسکن طرحی است که به منظور احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شده است که سهمیه استان گیلان در مرحله اول ثبت نام  یک هزار و ۲۴۰  واحد می باشد که از این مجموع   ۵۰۰ واحد در رشت،۲۵۰ واحد در بندر انزلی و ۴۹۰ واحد نیز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را شامل می شود.
 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان  مبلغ تسهیلات این طرح را بالغ بر۷۰۰ میلیون ریال عنوان  و بیان کرد: این مبلغ با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله در نظر گرفته شده است.
وی شرایط داشتن تأهل یا سرپرستی خانوار، نداشتن مالکیت از ۸۴ به بعد و عدم استفاده از خدمات دولتی و یارانه ای مسکن و زمین مسکونی را  از مهمترین شرایطی خواند که متقاضیان دریافت واحد مسکونی در طرح ملی مسکن باید حائز آن باشند.
 پدرام همچنین داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا را از دیگر الزامات برشمرد و افزود: سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.
 وی تصریح کرد:  زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن  نیز می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =