۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83591447
۰ نفر

برچسب‌ها

رسانه‌ها اخلاق حرفه‌ای انتخابات را رعایت کنند

یزد - ایرنا - فرماندار اردکان و رئیس هیات‌اجرایی انتخابات شهرستان با تأکید بر لزوم رعایت اخلاق رسانه‌ای گفت: فضای مجازی یک فرصت بی‌نظیر برای اطلاع‌رسانی از دستاوردها و عملکردهاست و در کنار آن نیز آسیب‌هایی را به‌وجود آورده است.

بهروز شهابی زاد روز پنجشنبه در نشست مشترک فعالان رسانه شهرستان اردکان با کمیته پایش فضای مجازی با حضور اعضای شورای تأمین با بیان این‌که آسیب‌های فضای مجازی عموماً درنتیجه عدم رعایت اخلاق حرفه‌ای و رسانه‌ای به‌وجود می‌آید؛ اظهار داشت: برخی فعالان رسانه به‌دلیل عدم تخصص و آموزش‌های کافی موجب بروز برخی مشکلات برای خود و فضای جامعه می‌شوند.

وی انتخابات را نماد جمهوریت نظام دانست و گفت: بالاترین مظهر دموکراسی و حاکمیت رأی مردم انتخابات است و برخی فعالیت‌ها و اظهارنظرها در این فضا موجب دل‌سردی و ناامیدی مردم می‌شود.

رئیس هیئت‌اجرایی انتخابات شهرستان با بیان این‌که به موجب قانون، برگزاری انتخابات برعهده فرمانداری‌هاست؛ انتظار از رسانه‌ها را اخلاق‌مداری، مدارا و جلوگیری از بروز تنش در جامعه دانست.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان نیز با اعلام تشکیل کمیته پایش فضای مجازی در شهرستان اردکان اظهار داشت: موارد ارسالی از این کمیته با فوریت رسیدگی و با قانون‌شکنان وفق قانون برخورد می‌شود.

مهدی حسن‌پور با اشاره به برخی قوانین انتخاباتی و بایدها و نبایدها در این عرصه افزود: انتقاد در رسانه‌ها مصداق امر به معروف و نهی از منکر است که یکی از مسئولیت‌های اجتماعی آحاد جامعه به‌شمار می‌رود.

دادستان اردکان هدف اصلی انتخابات را ارتقای نظام اسلامی و تقویت ارکان جمهوریت و اسلامیت آن برشمرد و گفت: در این فضا نیاز به رعایت اخلاق و رفتار اسلامی و ترویج آن وجود دارد.

حسن‌پور انتشار مطالبی با روی‌کرد سیاه‌نمایی را موجب دل‌سرد کردن مردم و تشویق آنان برای عدم حضور در انتخابات دانست و گفت: براساس قانون ترویج تحریم انتخابات از جرائم محسوب شده و با آن برخورد می‌شود.

در ادامه این نشست هریک از اعضای شورای تأمین به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات انتخاباتی خود پرداخته و در پایان، فعالان رسانه‌ای نیز مشکلات،‌ انتظارات و نظرات خود را بیان کردند.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =