۲۱ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۵
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83591442
۰ نفر

برچسب‌ها

هواشناسی برای قزوین بارش برف و باران را پیش‌بینی کرد

قزوین - ایرنا - اداره کل هواشناسی قزوین با اعلام وضعیت آب و هوایی، برای روز جمعه /فردا/ بارش برف و باران پیش‌بینی کرد.

مریم بهروزی، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، هوای امروز استان با جوی پایدار و آسمانی صاف و آفتابی روبرو خواهد بود.

وی ادامه داد: روز جمعه با گذر سامانه بارشی و تنها برای یک روز شاهد بارش در برخی ساعات در سطح استان خواهیم بود که در ارتفاعات، مناطق کوهستانی، قلل و گردنه‌ها به صورت برف خواهد بود.

وی با اشاره به صدور اطلاعیه شماره ۲۴ اداره کل هواشناسی استان، اظهار داشت: با توجه به بارش‌های فردا که در گردنه‌ها همراه با پدیده مه روبرو خواهد بود، لغزندگی سطح جاده‌ها به خصوص در مناطق کوهستانی همراه با کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، احتیاط در رانندگی با توجه به لغزندگی سطح جاده‌ها و خودداری از صعودهای زمستانی به شهروندان برای روز جمعه توصیه می‌شود.

بهروزی اضافه کرد: برای روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده وضعیت جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما پیش‌بینی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در شبانه روز گذشته آوج با منفی ۸ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۱۲ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای شهر قزوین طی این مدت منفی ۲ تا ۱۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان گزارش شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =