تکابی‌ها سردترین شب سال را سپری کردند

مهاباد- ایرنا- رئیس اداره هواشناسی تکاب با بیان اینکه این شهرستان سردترین شب خود در سال‌جاری سپری کرد گفت: تکاب با ثبت کمینه دمای ۱۰.۴ درجه سانتی‌گراد زیر صفر سردترین شهر آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود.

رسول جبرئیلی روز پنج‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه امسال سردترین دمای تکاب تا پیش از شبانه‌روز گذشته به هفت درجه زیر صفر رسیده بود افزود: دمای هوای تکاب در شبانه‌روز گذشته نسبت به شب قبل از آن ۶ درجه کاهش یافته و از منفی ۴ درجه به منفی ۱۰.۴ درجه رسیده است.

وی بیان کرد: پس از تکاب، چالدران با منفی ۱۰ و اشنویه با منفی ۶ درجه سردترین شهرهای آذربایجان غربی در شبانه‌روز گذشته بودند.

رئیس اداره هواشناسی تکاب بیشینه دمای هوای تکاب را سه درجه سانتی‌گراد بالای صفر اعلام کرد و اظهارداشت: همچنین نقده با ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر عنوان گرم‌ترین شهر آذربایجان‌غربی در ۲۴ ساعت گذشته بود.

«جبرئیلی»، با اشاره به بارش ۳۷ سانتی‌متری برف در ارتفاعات و ۲۱ سانتی‌متری در شهر تکاب در روز سه‌شنبه گذشته ادامه داد: میزان بارندگی از ابتدای سال زراعی جاری در مهرماه گذشته تاکنون ۱۰۴.۲ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳.۴ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه در ۲ روز آینده نیز شاهد بارش پراکنده برف و مه‌گرفتگی در تکاب خواهیم بود اضافه کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی، سامانه بارشی زودگذری از اواخر وقت امروز، پنج‌شنبه، وارد آذربایجان‌غربی می‌شود که اغلب نواحی مرکز و جنوب استان را دربر خواهدگرفت.

وی بیان کرد: لغزندگی، کاهش دید و اخلال تردد در جاده‌های کوهستانی در روزهای آینده در منطقه دور از انتظار نیست از این رو رانندگان و مسافران باید نکات ایمنی را رعایت کرده و خودروهای خود را به زنجیرچرخ و تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

تکاب از شهرهای سردسیر کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده و جاده‌هایی برف‌گیر و سخت‌گذر دارد؛ روز گذشته بیش از ۳۲۰ دستگاه خودرو در جاده‌های منتهی به این شهرستان گرفتار برف و یخبندان شده بودند که با تلاش راهدان و نیروهای امدادی نجات یافتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها