ساماندهی پیست‌های اسکی شهرستان بن در دستورکار قرار گرفت

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بن با اشاره به اهمیت ورزش‌ها و جاذبه‌های گردشگری زمستانه گفت: ساماندهی پیست‌های اسکی این شهرستان در دستورکار قرار گرفت.

علی مولوی روز پنجشنبه در کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفرهای زمستانی شهرستان بن تاکید کرد: با توجه به افزایش ورودی مسافران و گردشگران داخلی و خارجی به این شهرستان ساماندهی پیست‌های اسکی بارده و شیخ‌شبان ضرورت دارد.
وی افزود: با ساماندهی پیست‌های اسکی بارده و شیخ‌شبان از توابع شهرستان بن زمینه ارتقای کمی و کیفی وضعیت بهداشتی، سلامت و زیست‌محیطی این مناطق فراهم می‌شود.
مولوی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد اداره کل ورزش و ‌جوانان چهارمحال و بختیاری نسبت به ساماندهی و توانمندسازی متولیان پیست‌های اسکی بارده و شیخ‌شبان اقدام لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهد.
وی یادآور شد: در همین راستا قرار شد دهیاری بارده نسبت به مشخص کردن مکان‌هایی برای استقرار فروشندگان اغذیه و مواد خوراکی در پیست اسکی بارده اقدام کند.
مولوی اظهار داشت: همچنین مقرر شد جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری نسبت به استقرار اوژانس جاده‌ای و تیم امداد کوهستان در محل هماهنگی و اقدام لازم را انجام دهد.
به گزارش ایرنا، پیست اسکی بارده شهرستان بن ۴۰۰ متر طول، ۳۰ درصد شیب، یک دستگاه بالابر (تله‌اسکی)، برف‌کوب و پیست‌کوب دارد.
پیست اسکی بارده در دامنه کوه ننارتنگ و در ۵۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.
پیست اسکی شیخ‌شبان دارای ۴۰۰ متر طول، ۱۷ درصد شیب، یک دستگاه بالابر (تله‌اسکی) و امکانات آموزشی است.
پیست اسکی شیخ‌شبان در ۴۰ کیلومتری شهرکرد واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =