اتباع خارجی غیرمجاز در البرز جمع آوری شود

کرج - ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به وجود تعدادی اتباع خارجی غیر مجاز در استان گفت : این افراد باید جمع آوری به کشور خود بازگردانده شوند.

نور محمد فردی روز پنجشنبه درنشست کار گروه امور اتباع و مهاجرین خارجی استان البرز افزود: براین اساس فرمانداران ۶ شهرستان استان البرز باید نسبت به راه اندازی گشت‌های مشترک برای شناسایی کارگران غیر مجاز اقدام کنند.

وی ادامه داد: تشدید طرح بازرسی از اصناف و واحدهای صنعتی و تولیدی در این زمینه ضروری است.

فردی با اشاره به اینکه براساس منویات مقام معظم رهبری هیچ کس نباید از تحصیل بازماند گفت:  اداره کل آموزش و پرورش استان البرز نیز باید به مسایل تحصیلی اتباع خارجی توجه ویژه  داشته باشد.

وی گفت:  براین اساس دانش آموزان اتباع بیگانه  که در استان البرز در موعد مقرر ثبت نام نکرده اند طی نامه ای مکتوب از وزارت آموزش پرورش در خواست شود تا اقدامات موثر صورت گیرد.

فردی تاکید کرد: تبعه غیرمجاز خارجی تهدیدی برای سلامت و امنیت جامعه است چرا که این افراد  قابل نظارت و مدیریت توسط نهادهای مسوول در کشورها نیست، بنابراین  فرقی نمی کند مربوط به کدام کشور باشند حتی این موضوع در خصوص ایرانی‌های غیر مجاز خارج از کشور هم صدق می کند.
دراین نشست بررسی حضور اتباع خارجی و ترکیب جمعیتی آنان در برخی مناطق ، ساماندهی و تشدید طرح طرد اتباع خارجی غیر مجاز و متکدیان اتباع خارجی  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

طبق آمار سکونت حدود ۱۲۰ هزار تبعه خارجی که نیمی از آنها به طور غیرمجاز در استان البرز حضور دارند با مشکلات اجتماعی همراه شده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =