سیلاب ۲۰ روستای جنوب سیستان و بلوچستان را درگیر کرد

زاهدان- ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: امدادرسانی به سیل‌زدگان ۲۰ روستای شهرستان‌های سراوان، کنارک، سرباز، نیکشهر، فنوج و ایرانشهر توسط نیروهای هلال احمر همچنان ادامه دارد.

حسن مصفا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۱۶۰ نفر از مردم شهرستان‌های ذکر شده جنوب سیستان و بلوچستان  براثر بارندگی‌های  اخیر دچار مشکل شدند که ۱۴۹ نفر آنان متشکل از ۳۶ خانوار از ۱۷ آذر تاکنون توسط نیروهای هلال احمر اسکان اضطراری یافتند.

وی توزیع ۳۶ دستگاه چادر، ۱۴۱تخته پتو ، ۶۹ کیلوگرم نایلون،۵۱ تخته موکت و تعدای قوطی کنسرو را از جمله اقلام توزیع شده بین‌سیل زدگان جنوب سیستان و بلوچستان عنوان کرد. 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در سیلاب اخیر در جنوب استان ۱۷ تیم عملیاتی متشکل از ۸۲ امدادگر و نجاتگر حضور داشتند، بیان کرد: با توجه به تداوم بارندگی، نیروهای هلال احمر در آماده باش هستند تا در کمترین زمان ممکن خدمات امدادی مورد نیاز را به هموطنان ارائه دهند.

 بیشترین بارندگی روزهای اخیر در سیستان و بلوچستان به ترتیب کنارک با ۵۹ میلی‌متر، «کتیج» در فنوج ۵۰ میلی‌متر، «کهیر» در کنارک ۴۴.۵ میلی‌متر و «بنت» در نیکشهر ۴۳ میلی‌متر گزارش شده است.

بارندگی‌های اخیر در سیستان و بلوچستان علاوه بر مسدود کردن برخی راه‌های فرعی، تعطیلی مدارس چند شهرستان غرق شدگی کودک پنج ساله کنارکی را به همراه داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =