مه‌گرفتگی موجب کاهش دید در برخی جاده‌های کردستان شد

سنندج - ایرنا - پدیده مه‌گرفتگی در برخی از جاده‌های ارتباطی، گردنه‌ها، مناطق مرتفع و کوهستانی استان کردستان در صبح پنجشنبه موجب کاهش دید رانندگان تا عمق ۵۰ متری شده است.

رییس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری کردستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون در محورهای سقز - بانه و دیواندره - سقز به ویژه گردنه‌های این محورها پدیده مه غلیظ شعاع دید را تا ۵۰ متر کاهش داده است.

دانش زندی اضافه کرد: همچنین در گردنه‌های مروارید در مسیر سنندج - کامیاران، صلوات آباد در مسیر سنندج - دهگلان و خرکه در محور سنندج به دیواندره نیز شاهد مه غلیظ و کاهش دید افقی هستیم.

وی با اشاره به اینکه در چند روز گذشته به علت وجود مه تصادفات رانندگی بویژه به علت انحراف به چپ زیاد بود،  افزود: انتظار می‌رود در این مواقع رانندگان با دقت بیشتر و رعایت تمام جوانب احتیاط رانندگی کنند.

زندی تاکید کرد: راهداران استان در شبانه روز گذشته ۱۴ دستگاه خودروی گرفتار در برف را در مسیرهای مختلف رهاسازی کردند و علاوه بر آن حدود یک هزار و ۳۶۰ کیلومتر باند، برف روبی در جاده های بین شهری و روستایی انجام دادند.

وی یادآور شد: هم اکنون تمام مسیرهای شهری و روستایی استان باز و تردد به صورت روان جریان دارد.

طرح زمستانی راهداری از ۲۰ آبان در سراسر کشور شروع ‌شد اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه‌های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی حدود یک ماه زودتر از موعد آغاز ‌شده بود.

راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

استان کردستان دارای ۳۸ گردنه در مسیرهای بین شهری و ۶۶ گردنه در مسیرهای روستایی دارد که در اکثر مواقع شاهد یخبندان و برف و بوران است.

طول راه های تحت پوشش راهداران این استان در مسیرهای بین شهری یک هزار و ۸۹۰ کیلومتر و راه های در مسیرهای روستایی نیز ۶ هزار و ۱۹۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =