فرمانده سپاه بوشهر: وحدت در جامعه خواسته شهیدان است

بوشهر- ایرنا- فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت:در کنار پیام های مختلفی که شهدا برای ما و نسل جدید به ودیعه گذاشته می توان به پیام وحدت و برادری اشاره کرد که در استان بوشهر و به ویژه در بین اهل سنت و تشیع این استان حفظ شده است.

 سردار سرتیپ دوم پاسدار علی رزمجو  در یادواره ۷۷ شهید شهرستان کنگان و هفت شهید خوشنام و گمنام افزود: شهدای والامقام پیام های الهی را به عنوان میراث عاشورای حسینی برای ما به ودیعه گذاشتند.

وی اظهارداشت:شهدا زیباترین حماسه دفاع از دین و حریم ولایت را با جان خویش تفسیر کردند. 

فرمانده سپاه استان بوشهر یادآورشد: نام مبارک شهیدان دیباچه شرف، ایمان، از خودگذشتگی، ایثار، غیرتمندی و زینت بخش حلقه عاشقان است .

سردار رزمجو اضافه کرد: فرهنگ این شهیدان بر اساس مشروعیت الهی بنیان گذاشته شده و توسط خداوند متعال و رسول خدا(ص) همواره مورد توجه فزاینده عموم در بستر اجتماع قرار گرفته است. 

فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر ادامه داد: امام امت با انقلاب سال ۵۷ این توجه را گسترش داد و در سرزمین ایران نهادینه کرد. 

وی با تاکید بر اینکه عالی ترین جلوه های مهاجرت به سوی خداوند متعال توسط شهادت رقم خورده و این مسیر حیات نزد پروردگار محفوظ است گفت: شهیدان در نزد خداوند جایگاه ویژه ای دارند چرا که شهید با خون و هستی اش ارزش، ابدیت و جاودانگی را برای خود می خرد و در پرونده جاودانگی آخرتش ثبت می کند.

رزمجو با اشاره به اینکه دشمن شناسی و زمان شناسی مشخصه شهیدان بوده است که در طول انقلاب آن را به منصه ظهور گذاشته اند ادامه داد : امت قهرمان و سلحشور ایران اسلامی دارای بصیرت مبتنی بر بصیرت الهی هستند که در صحنه دفاع از انقلاب آن را به خوبی نشان داده اند.

وی گفت: بسیجیان با توجه به علاقه ای که به مکتب شهدا دارند در همه حال دین خود را به انقلاب و شهدا ادا کرده و می کنند. 

سردار رزمجو بیان کرد: با هماهنگی با مقامات کشوری و لشکری در دو سطح مرکز کشور و استان بوشهر، از دو سال گذشته ستاد اجرایی و شورای سیاستگذاری برگزاری یادواره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان شکل گرفته و طی این مدت اقدامات مناسبی را انجام داده اند.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر افزود: تمامی مقدمات اجرای برگزاری یادواره سرداران و ۲۱۲۱ شهید استان آماده است و به زودی مراسمی در بوشهر با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =