نمایش فیلم‌های کوتاه با موضوع کاهش آسیب‌ اجتماعی در سنندج

سنندج - ایرنا - فیلم‌های کوتاه تولید شده با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی با حمایت حوزه هنری کردستان شامگاه چهارشنبه در سینما بهمن سنندج با حضور عوامل آنها به نمایش در آمد و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

رییس حوزه هنری کردستان در حاشیه نمایش این فیلم‌ها اظهار داشت: حوزه هنری در سال جاری اقدام به تولید ۱۴ فیلم کوتاه ۱۰۰ ثانیه‌ای با موضوع کاهش آسیب‌های اجتماعی کرده است.

امین مرادی افزود: با قول مساعد اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری کر دستان قرار است، اعتبار ساخت ۱۴ فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای دیگر تا پایان سال تامین شود تا توسط فیلمسازان مطرح این استان تولید شود.

وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های حوزه هنری استان این است که با زبان هنر در کنار بیان معضلات نسبت به ارائه راهکار و افزایش امید در جامعه ضمن هشدار، مسوولان و مردم را از خطرات این آسیب‌ها آگاه کند.

رییس حوزه هنری کردستان یادآور شد: با توجه به علاقه مردم استان به فیلم و سینما و براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ماه جاری روزهای‌ چهارشنبه هر هفته بهترین فیلم‌های ایران و جهان در پردیس سینمایی بهمن سنندج نمایش داده می‌شود سپس توسط کارشناسان و اساتید حوزه‌های مختلف اجتماعی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سرعت، شجاعت و جسارت سه خصوصیت اصلی فیلم‌های ۱۰۰ ثانیه‌ای است، گفت: فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای تیزر تبلیغاتی نیست بلکه همانند یک فیلم بلند از روایت، داستان، شروع، پایان، تیتراژ موسیقی و در کل تمام المان‌های یک فیلم کامل برخوردار است.

پس از اکران فیلم های ۱۰۰ ثانیه‌ای تولیدی حوزه هنری کردستان یک پنل تخصصی با حضور گودرزی جامعه شناس خانواده و هیوا امین نژاد از هنرمندان توانمند سینمای استان برگزار و در پایان با لوح تقدیر از فیلمسازان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =