اعزام کاروان راهیان نور کار فرهنگی در مبارزه با استکبار است

یزد- ایرنا - فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه پاسداران گفت: اعزام اقشار مختلف در قالب اردو و بازدید آنها از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس در جنوب و غرب ایران، اقدام فرهنگی اثربخش در برابر توطئه های فرهنگی استکبار جهانی علیه مبانی دینی و اعتقادی مردم خصوصا جوانان است.

سرتیپ یعقوب سلیمانی چهارشنبه شب در همایش دست اندرکاران برگزاری اردوهای راهیان نور یزد ،افزود: این کار فرهنگی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است نقش اصلی در انتقال فرهنگ دفاع‌ مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان دارد.

وی ادامه داد: برای پیشگیری و برخورد با تهاجم گسترده فرهنگی دشمنان که ناجوانمردانه تمام ارزش‌های دینی و عقاید نسل جوان را مورد حمله قرار داده‌اند،برگزاری اردو راهیان نور با همکاری دستگاه‌های اجرایی و مسوولان به نحو مناسب و با قوت ادامه یابد.

این رزمنده دفاع‌ مقدس اظهارداشت: اعزام کاروان راهیان نور را باید یک فناوری فرهنگی و گنجی  ارزشمند دانست که این گنج عظیم هنوز بعد از گذشت ۳۰ سال از پایان آن حرف‌های تازه و جدیدی برای گفتن دارد و توسعه این بستر به واسطه راهیان نور صورت خواهد گرفت.

سلیمانی بیان داشت: بدون شک امروز دنیا به نظام ایران  از پنجره دفاع‌ مقدس نگاه می‌کند، باید ابعاد آن را با انجام امور فرهنگی و انقلابی در منظر دید نسل جوان و علاقه‌مندان دیگر کشورها قرار داد.

وی افزود: برای معرفی جانفشانی مردم ایران در برابر دشمنان یکی از بهترین ابزارهای فرهنگی و بی بدیل ،دوران هشت سال دفاع‌ مقدس است  که باید روز به روز ابعاد آن بازشناسی و برای جهانیان بازگو شود.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور سپاه خاطرنشان کرد: برای تبیین لحظه‌های نورانی دفاع‌ مقدس هنوز به اقدام‌های فرهنگی و رسانه‌ای بیشتری نیاز است و باید همه مراکز  و دستگاه‌های مسوول همکاری داشته باشند.

به گفته سلیمانی اگر فرهنگ ایثار و شهادت در بین مردم و جوانان نهادینه شود هیچ دشمنی نمی‌تواند به اهداف خود برسد، باید از این گنج ارزشمند در راستای اهداف نظام و توصیه‌های مقام معظم رهبری استفاده کرد.

در این مراسم از تعدادی فعالان و دست اندرکاران برگزاری اردوی راهیان نور یزد قدردانی شد.

از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۱۵ هزار نفر از اقشار مختلف مردم یزد در قالب کاروان راهیان نور از مناطق مختلف دوران دفاع مقدس بازدید کردند.

همچنین فرمانده قرارگاه راهیان نور سپاه در دیدار با استاندار یزد  گفت: بستری که بتواند مجاهدت‌ها، فداکاری‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدا و جانبازان را با نگاه جهادی منعکس، شعله‌ور، نورانی و به نسل‌های جوان معرفی کند در راهیان نور فراهم است.
 سرتیپ سلیمانی،  راهیان نور را محور وحدت دانست که بستر گسترش خودگذشتگی‌ها و فداکاری‌هاست.

 همچنین استاندار یزد با اشاره به لزوم انتقال فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: مهمترین مسوولیت قرارگاه راهیان نور انتقال این ارزش‌هاست.

محمد علی طالبی با اشاره به لزوم جذب مخاطبان خاص برای شرکت در برنامه‌های راهیان نور تاکید کرد: در صورتی که بتوانیم زمینه جذب افرادی که در معرض آسیب ها و بمباران تبلیغاتی دشمنان قرار دارند را به برنامه های راهیان نور فراهم کنیم، تاثیرگذاری این اردوها در حامعه بیشتر خواهد شد. 

یزد ۵۰ هزار رزمنده بسیجی دارد و سه هزار و ۸۵۰ شهید نیز تقدیم انقلاب کرد.

این استان با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ، ۳۲۰ هزار عضو بسیجی سازماندهی شده دارد.

 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =